Klacht: Constant gestalkt door een robotstem van heel veel verschillende telefoonnummers

Karispj op 08 oktober 2019 over IncassoPartners Nederland in de categorie Incassobureaus

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
IncassoPartners Nederland has resolved this complaint
Klacht opgelost op 9 oktober 2019
Reactie van het bedrijf:

Beste Karim Schomper, bedankt voor je bericht. Wij betreuren het dat uw ervaring vervelend is geweest. De reden dat wij u meerdere malen benaderen heeft te maken met de hoeveelheid dossiers die wij behandelen, en de hoogte van de vorderingen....

Categorie Incassobureaus
Status Opgelost
Datum 8 oktober 2019

Een persoon ervaart voortdurende hinder van IncassoPartners Nederland door herhaaldelijke telefoontjes van verschillende nummers, waarbij een robotstem gebruikt wordt. Ondanks meerdere verzoeken om te stoppen met de belletjes, blijft de situatie aanhouden, wat leidt tot verstoring van zijn privéleven en werk. De klager beschrijft het incassobureau als mensonvriendelijk en zonder empathie.

Mijn Klacht:

Ik word de hele dag door gebeld door incassopartners en steeds vanaf een ander nummer in nederland. Ik word steeds door een robotstem aangesproken. Het is zware stalking en het helpt mij niet deze schuld af te lossen. Het schaad ook mijn privéleven, omdat ik constant gebeld word tijdens afspraken en op werk. Ik heb al meer dan 10 keer gemailed met de vraag of zij hiermee willen stoppen en mij op een goede manier kunnen helpen. Ik wil dit graag oplossen, maar zij werken dit ontzettend tegen. Dit is een erg mensonvriendelijk incassobureau, geen enkel inlevingsvermogen of empathie.

Gewenste Oplossing:

Zij mij normaal te woord staan en niet de hele dag door door een machine mij te bellen. Het is zeer onvriendelijk en storend.

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar IncassoPartners Nederland over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door IncassoPartners Nederland in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat IncassoPartners Nederland een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

IncassoPartners Nederland

Heeft op 09 oktober 2019 om 11:42 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste Karim Schomper, bedankt voor je bericht.

Wij betreuren het dat uw ervaring vervelend is geweest. De reden dat wij u meerdere malen benaderen heeft te maken met de hoeveelheid dossiers die wij behandelen, en de hoogte van de vorderingen.

Het is echter zeker mogelijk om een betaalafspraak met ons te maken. Dit kan telefonisch of via onze site waarop u kunt inloggen.

In 1 dossier heeft u een regeling waarin een achterstand is ontstaan, waarover wij u zullen aanschrijven. In de andere dossiers sturen wij u een email waarin wij de mogelijkheid bieden om een regeling af te spreken.

Met vriendelijke groet,

Incasso Partners Nederland

Alle klachten die gemeld zijn door Karispj
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM