Klacht: Hoezo serieus genomen bij jumbo

Moonlight13 op 02 augustus 2021 over Jumbo in de categorie Supermarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Jumbo
Categorie Supermarkten
Status Open
Datum 2 augustus 2021

Een klant heeft meerdere klachten ingediend bij de klantenservice van Jumbo, maar voelt zich niet serieus genomen. Hij uit zijn onvrede over het verdwijnen van bepaalde producten en het aanbod van alternatieven, en betwijfelt de claims van Jumbo over hun assortiment en prijzen. De klant is teleurgesteld in de service en het beleid van de supermarkt.

Mijn Klacht:

Vandaag meerdere klachten op en bij jumbo gemeld service centrum telefoon. Reacties daar wil ik mijn bips niet mee afvegen. Jumbo klantenservice spijt me dames en heren jullie weten geloof ik niet wat jumbo doet…. maar alleen staande en mindere sociale klasse tellen niet mee. Calzone pizza waar is die… Ted’s producten moeten die nu ook wijken voor dure jumbo producten. Zoals de la plaza Shanghai noedels Japanse rijst etc… jumbo gooit alle lekkere goedkope producten eruit beginnen bij bongo dan boven genoemde. Fonduers tellen niet mee alleen gourmet en bbq. Aanbiedingen kunnen ze niet nakomen of alternatieven. Zij zeggen GROOTSTE
EN GOEDKOOPSTE assortiment etc te zijn…. BEWIJS NOG STEEDS NIET Geleverd…dus jumbo Bewijs je reclame eens ook de 4de in rij bij de kassa… Tot dusver dure reclame en geen geen geen woord van alles waar en klantenservice die niet weet van alles wat speelt qua producten etc

Gewenste Oplossing:

ALS JUMBO EENS WAaR MAAKT WAARD ZE VOOR WILT STAAN WAT ZIJ AL MAANDEN NIET DOEN. HELAAS MOET KLANTENSERVICE EN BEZORGING DE TE KORTKOMING VAN DE BOBO'S VAN MANAGEMENT HUN FOUTEN OPVANFEN. ZO JUMBO MANAGEMENT WANNEER KOMEN JULLIE EENS MET RESPONS. Ik vind erg dat ik mijn trust aan die mensen van klantenservice moet uiten terwijl jullie de oorzaak zijn.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Jumbo

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Jumbo nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Moonlight13
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij producten met gebreken kunt u aanspraak maken op reparatie, vervanging of geld terug. De NVWA houdt toezicht op voedselveiligheid.

Bron: ConsuWijzer