Klacht: Smerig restaurant

hemaTulp op 02 mei 2015 over HEMA in de categorie Warenhuizen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf HEMA
Categorie Warenhuizen
Status Open
Datum 2 mei 2015

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Met m’n zus een dagje winkelen. Dus eerst ontbijten bij de Hema. We waren er om 9.15 uur. Toen we met onze broodjes en koffie een tafeltje hadden gevonden was de eetlust snel weg. De vloer plakte,de witte! poten van de tafels waren vies en vuil ( afdrukken van vieze schoenen). Maar langs de rand v.d poot was het helemaal te erg. En hoe kan het dat alles vol lag met kruimels en afval? Dat was volgens ons van de hele week en de donderdagavond. Echt goor! Vingerafdrukken van kleine handjes op de ramen,folders van een winkel. Hier is duidelijk niet schoongemaakt!! We hebben zakjes gehaald voor de broodjes ( geen eten weggooien) onze koffie opgedronken en snel vertrokken. Wat een teleurstelling. En dan denken we aan al de toeristen,je schaamt je rot!!

Gewenste Oplossing:

We komen weer terug als alles goed schoongemaakt is.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over HEMA

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over HEMA nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM