Klacht: Registreren klantenpas

[email protected] op 09 augustus 2017 over HEMA in de categorie Warenhuizen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 5.0/10 ★★★☆☆
Bedrijf HEMA
Categorie Warenhuizen
Status Open
Datum 9 augustus 2017

Een klant ervaart problemen bij het registreren van een HEMA-klantenpas met een Gmail-account. Ondanks meerdere pogingen om het account te registreren, ontvangt de klant foutmeldingen en wordt er verwezen naar de klantenservice, die aanvullende acties vereist op een computer die de klant niet bezit. De klant vindt het systeem niet klantvriendelijk en moeilijk te gebruiken.

Mijn Klacht:

Het registreren lukt niet .Ik hen een gewoon Gmail account en telkens geeft hij aan dat dit account niet overeenkomt .Of dat dit account al bestaat of dat beide niet overeen komen .Allerlei problemen terwijl mijn Gmail adres oke is.Klantenservice gebeld en ik moet nu allerlei acties gaan doen op een computer die ik niet heb Hoezo klantvriendelijke pas??????Het is onmogelijk ermee te werken voor de klant.

Gewenste Oplossing:

Als ik gewoon met mijn Gmail adres mij kan registreren en niet allerlei acties eerst zelf moet ondernemen

Beoordeling 5/10 star-3 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over HEMA

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over HEMA nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM