Klacht: niet geleverd op afgeproken datum

Mihhanda op 07 januari 2014 over HEMA in de categorie Warenhuizen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf HEMA
Categorie Warenhuizen
Status Nieuwe klacht
Datum 7 januari 2014

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Zoals in mijn hema status netjes vermeld stond zou mijn bestelling op 7 januari geleverd worden zoals ´afgesproken´ tijdens de online betaling. Bij HEMA kun je namelijk je voorkeur geven voor dag van levering.
Dus 7 januari zorgde ik ervoor dat er in ieder geval de hele dag iémand thuis was om het pakket aan te nemen. Maar..er is niets geleverd en dus voor niets zitten regelen. In mijn status staat dat het pakket in handen is van de bezorger maar is dus niet geleverd..

Gewenste Oplossing:

Een tegenprestatie zoals korting of terugstorting van mijn betaalde bedrag.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over HEMA

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over HEMA nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM