Klacht: internet en winkel prijs is anders

alle gebruikersnamen zijn al ingebruik op 22 december 2015 over HEMA in de categorie Warenhuizen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf HEMA
Categorie Warenhuizen
Status Open
Datum 22 december 2015

Een klant van HEMA constateert een prijsverschil tussen de online en fysieke winkel voor plastic paaseieren. Hoewel de eieren online voor 1 euro werden aangeboden, moest de klant in de winkel 2 euro betalen. De klant vindt dit onterecht en heeft contact opgenomen met de klantenservice, die geen oplossing kon bieden.

Mijn Klacht:

Ik zag op internet plastic paaseieren staan die nu 1 euro waren wilden ze bestelen bleek dat dat niet kon meer via internet en er werd aangegeven dat het in de winkels nog wel verkijgbaar was dat klopte ook alleen in de winkel moest ik 2 euro betalen en ik had een hoop nodig dus dat loopt aardig op ik heb bewijs van de site dat ze daar uitverkocht waren en de prijs en me bon heb se kla ntenservice gebeld en hun antwoord was gewoon ja kan er niks aan doen vind dit niet bepaald eerlijk want de prijs die op internet of de ene hema of de andere hema hoort gewoon gelijk te zijn

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden als ik nog 5 van de producten krijg die ik gekocht heb zo dat ik uitkom op de 1 euro per stuk zoals er duidelijk stond in plaats van 2 euro per stuk

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over HEMA

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over HEMA nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM