Klacht: Fotoboek met app gemaakt

Twingo01 op 07 september 2013 over HEMA in de categorie Warenhuizen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf HEMA
Categorie Warenhuizen
Status Nieuwe klacht
Datum 7 september 2013

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Ik heb een fotoboek via de app van de Hema gemaakt, de eerste stap is,dat er geen keus gemaakt kan worden wat voor soort papier en welke afmeting je boek moet zijn.Zo kom je automatisch uit bij een boek van 29,95 euro, ook wordt niet aangegeven hoeveel bladzijden er gebruikt kunnen worden voor dit bedrag, tevens wordt er niet aangegeven wanneer je buiten de afmeting gaat, en dat telt ook voor de tekst. De 20 procent korting kan niet ingevoerd worden waar ik op dat moment een mail van had ontvangen, ook het verzenden ging zeer moeizaam maar uiteindelijk wel gelukt, achteraf helaas, want ik ben zeer ontevreden over foto app, ik hoop echt op een reactie,want dit is een duur fotoboek geworden wat zeker de bedoeling niet was gezien de kwaliteit. Dit boek is bestemd voor mijn kleinzoon, ik heb menig fotoboek gemaakt met computer en niet via de app en was het resultaat heel goed dat was ECHT HEMA , de app is absoluut niet goed!!!!

Gewenste Oplossing:

Dat is aan u, maar een compensatie stel ik zeer op prijs

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over HEMA

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over HEMA nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM