Klacht: Appeltaart

Marianne Kat op 20 november 2016 over HEMA in de categorie Warenhuizen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf HEMA
Categorie Warenhuizen
Status Open
Datum 20 november 2016

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Zaterdag 19-11-2016 een appeltaart gekocht bij de Hema Briek op Langedijk.
De appeltaart was in de aanbieding voor 3,50. Ik vraag nog aan de verkoopster of de appeltaart wel vers was. Ze kon dat bevestigen dat ze afgelopen nacht gebakken waren ? Waarom dan ingevroren geweest ? Vers en in de vriezer ?
In de middag mijn ontvangen visite een stukje aangeboden de viste zei me dat de appeltaart echt niet lekker was. De bodem smaakt naar karton. Zelf getest en inderdaad zo weggooien. Ben het niet van de Hena gewend dat het gebak niet kekker is. Er tekeurstellend voor al dat ik geen tijd meer gad om ander gebak aan te bieden.

Gewenste Oplossing:

Als het gebak weer smaakt zoals we gewend zijn van de Hema.
en graag mijn geld terug.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over HEMA

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over HEMA nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM