Klacht: Bovenkant receiver verkleurd

casje89 op 06 oktober 2018 over Harman Kardon in de categorie Internetshops - Elektronica

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Harman Kardon is op de hoogte gebracht van deze klacht
Wacht op reactie
Status Nieuwe klacht
Datum 6 oktober 2018

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Beste heermevrouw,

Enige tijd geleden heb ik problemen gehad met mijn harman kardon versterker. Het ging om kortsluiting in de receiver waarna alles terug moest naar de fabriek. Nu 2 maanden later zie ik weer verkleuring op de versterker aan de bovenkant wat lijkt op verkleuring door hitte. Ik hoor graag of u mij hierbij kunt helpen.

Vriendelijke groet,

Cas Nieuwstraten

Gewenste Oplossing:

Als het product herstelt wordt of vernieuwd. Iets wat je wel mag verwachten van een dure surround set.

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Harman Kardon

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Harman Kardon nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Elektronische producten moeten voldoen aan de redelijke levensverwachting. Een duur product dat na een jaar kapotgaat? U heeft recht op reparatie of vervanging, ook buiten de fabrieksgarantie.

Bron: Wettelijke garantie (conformiteitseis)