Klacht: Gratis kerstlot? Helemaal niet gratis!

jeanine33 op 02 januari 2015 over Postcode Loterij in de categorie Loterijen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Loterijen
Status Open
Datum 2 januari 2015

Een speler van de Postcode Loterij ontving in december drie gratis kerstloten, maar ontdekte dat er vier keer geld van zijn rekening werd afgeschreven voor deelname aan de januari trekking. Ondanks pogingen om op te zeggen, moest hij meerdere telefoongesprekken voeren en vond hij het frustrerend dat anderen mogelijk ongewild meespelen met extra loten. Uiteindelijk kreeg hij zijn geld terug na zijn opzegging.

Mijn Klacht:

Ik speel normaal met 1 lot mee en heb in december 3 gratis kerstloten gekregen en geactiveerd. Vervolgens wordt er doodleuk 4 x het bedrag van mijn rekening geincasseerd en doe ik mee met de trekking van eind januari. Opzeggen kan, maar niet meer voor de trekking van januari, dus het geld ben ik kwijt. Na 2 telefoontjes van 50 ct per gesprek en een aanhoudend gezeur over aanbiedingen, krijg ik het voor mekaar om op te zeggen en mijn geld terug te krijgen. Hoeveel mensen doen deze moeite niet en spelen tegen hun wil mee met nu 4 loten??

Gewenste Oplossing:

Ik vind een excuses op zijn plaats, maar liever nog dat mensen duidelijk wordt gemaakt hoe de Postcodeloterij eigenlijk ordinaire geldklopperij is!
Dit kan toch gewoon niet?

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Postcode Loterij

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Postcode Loterij nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM