Klacht: Mevr. Doroty belt niet terug, naar herhaaldelijk vragen.

klachtovergemeenteroermond op 24 juni 2021 over Goudse verzekeringen in de categorie Verzekering

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Verzekering
Status Open
Datum 24 juni 2021

Mevrouw Doroty van Goudse Verzekeringen heeft niet teruggebeld na herhaaldelijke verzoeken over de schadevrije jaren van de klager. De klager heeft een andere autoverzekering en heeft de juiste informatie nodig om te voorkomen dat zij te veel betaalt bij Ohra. Pogingen om contact op te nemen met mevrouw Doroty zijn tot nu toe niet succesvol geweest.

Mijn Klacht:

Ik had een vraag over mijn schadevrije jaren. Die zijn vlgs mij niet juist.
Ik heb inmiddels een andere autoverzekering, maar ik moet de juiste schadevrije jaren hebben, omdat ik nu de hoofdprijs betaal bij Ohra.
Mevr Doroty ( van de Goudse verzekeringen)zou mij 2 weken geleden terugbellen, maar noppes.
En op een of andere manier krijg ik haar bij de Goudse niet te spreken. Ik kom niet verder…

Gewenste Oplossing:

Als Mevr Dorotymij terug belt met een antwoord.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Goudse verzekeringen

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Goudse verzekeringen nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door klachtovergemeenteroermond
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM