Klacht: Levering niet bestelde artikelen

NHS op 19 maart 2019 over Goed leven met Euro Shopping in de categorie Gratis / testproducten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Status Open
Datum 19 maart 2019

Na het ontvangen van een bestelling ontving de klager artikelen die niet besteld waren. Het terugsturen van deze ongevraagde artikelen is voor eigen rekening, en de klager heeft daarnaast een verzoek ingediend om uit het systeem verwijderd te worden.

Mijn Klacht:

Na het plaatsen van een bestelling, die netjes geleverd is, krijg ik artikelen thuis die niet besteld zijn. Terugsturen is voor mijn rekening. Heb naast het terugsturen van het artikel en brief gestuurd met het verzoek om mij uit het systeem te halen.

Gewenste Oplossing:

Wanneer ik geen artikelen zomaar toegestuurd krijg van JanusEuro Shopping en zij mij uit hun bestand halen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Goed leven met Euro Shopping

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Goed leven met Euro Shopping nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM