Klacht: Zeer slechte service van PROCTER & GAMBLE NEDERLAND BV

Margreet1972 op 26 april 2012 over Gilette in de categorie Scheren

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Gilette
Categorie Scheren
Status Open
Datum 26 april 2012

Een consument heeft klachten over de kwaliteit van de Gillette Venus Embrace en Gillette Fusion ProGlide scheermesjes, die bot bleken te zijn na aankoop. Na contact met de klantenservice, waar de eerste medewerker behulpzaam was, kreeg de consument een minder positieve ervaring bij een tweede telefoongesprek, omdat het ontbreken van het mesje leidde tot afhandeling van de klacht zonder oplossing.

Mijn Klacht:

Mijn klacht gaat over Gillette Venus embrace en de Gillette fusion proglide.

Ik heb een aantal maanden geleden 2 complete setjes gekocht en toen we ze gebruikten waren ze bot, omdat het zo een duur product is had ik dit er niet van verwacht, dus ik heb ze gemaild en ik moest even bellen dus dat heb ik gedaan, het vrouwtje wat ik eerst aan de telefoon had was zeer behulpzaam maar toen ik terug belde omdat mij bereik even weg was kreeg ik een vrouwtje aan de telefoon die was minder behulpzaam omdat ik het mesje niet meer heb bewaard kan ze er niks mee en was de klacht daarmee afgedaan.

Gewenste Oplossing:

Ik zou graag een nieuw mesje willen hebben voor onze scheerapparaten. Een die wel goed is.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM