Klacht: Verwacht geen medewerking als je zelf proactief probeert je schulden te bestrijden!

GeenApplaus op 04 augustus 2020 over GGN Mastering Credit in de categorie Incassobureaus

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
GGN Mastering Credit has resolved this complaint
Klacht opgelost op 21 augustus 2020
Reactie van het bedrijf:

Geachte heer, mevrouw, Wij hebben uw klacht behandeld. Voor een inhoudelijke reactie op uw klacht verwijzen wij u naar onze e-mail van 20 augustus 2020. In verband met de Algemene Verordening Gegevensbescherming plaatsen wij geen inhoudelijke reactie op deze site....

Categorie Incassobureaus
Status Opgelost
Datum 4 augustus 2020

Een zorgmedewerker ervaart geen begrip van GGN Mastering Credit voor zijn financiële situatie tijdens de coronacrisis, ondanks zijn proactieve pogingen om zijn schulden aan te pakken. Hij voelt dat de focus van het incassobureau ligt op het behalen van targets, zonder rekening te houden met de impact van schulden op de mentale gezondheid van mensen. De openstaande schuld van ongeveer €2.800 is het gevolg van onbetaalde zorgverzekering, en hij heeft door loonbeslag geen mogelijkheden gehad om een regeling te treffen.

Mijn Klacht:

Ik sta in de frontlinie tijdens de coronacrisis vanwege mijn werk in de zorg. Al het applaus is een prachtig, maar een onnozel gebaar, gezien ik mijn rekeningen niet kan betalen en van zo’n bedrijf als GGN geen begrip krijg voor mijn situatie.

Medemenselijkheid lijkt bij GGN niet te bestaan. Het interesseert ze niet of mensen suïcidaal worden van hun financiële malaise. Targets halen, daar gaat het ze om!

Wegens omstandigheden heb ik mijn zorgverzekering een tijd niet kunnen betalen. Daar neem ik de volledige verantwoordelijkheid voor. Er staat een bedrag open van ongeveer €2.800. Dat is geld wat ik niet heb, want ik heb niet eens spaargeld. Vanwege loonbeslag door een andere partij, heb ik eerder geen regeling met GGN kunnen treffen/nakomen.

Vanwege de extreem lage beslagvrije voet, waarvan ik met mijn gezin moet rondkomen, lukt het mij niet om mijn maandelijkse zorgpremie te betalen. Dit heb ik al aangegeven bij GGN. Zo blijf ik uiteraard in een vicieuze cirkel ronddraaien.

Ik heb aangegeven, dat ik om loonbeslag te voorkomen, graag een regeling wens te treffen voor die bijna €2800. Ik heb een regeling van €250 p.m. voorgesteld. Ik verdien nog niet eens €2000 netto per maand, dus €250 p.m. is al een aardig bedrag, naast een hypotheek e.d.
Het antwoord van GGN luidde: In bovengenoemde dossiers heeft u een betalingsvoorstel gedaan. Wij gaan niet akkoord met uw voorstel, omdat in deze dossiers geen betalingsregeling mogelijk is.
Er is niet gemotiveerd WAAROM er geen betalingsregeling mogelijk is. Dat is op zijn zachtst gezegd ‘bijzonder’ te noemen. Van een gerechtsdeurwaarder zou men beter mogen verwachten…..

Verder: Berekend tot en met vandaag bedraagt het door u verschuldigde bedrag € 2.727,22 . Dit bedrag dient u in één keer, binnen 5 dagen na de datum van deze brief, te hebben overgemaakt

Waar moet ik binnen vijf dagen €2800 vandaan halen? Ik weet niet welk harteloze persoon deze geautomatiseerde brief heeft geschreven en wie daar het beleid maakt, maar voor maatwerk lijkt bij GGN totaal geen ruimte te zijn. Ik ben benieuwd wat GGN straks gaat incasseren als mensen uitvallen op hun werk vanwege burn-outklachten…. Het lijkt mij in ieders belang als men gewoon aan het werk kan blijven en tussendoor de betalingsregeling kan nakomen.

Het gaat mij er vooral om dat er geen extra kosten voor loonbeslag en juridische kosten betaald hoeft te worden. Dat probeer ik in alle redelijkheid te voorkomen. GGN geeft je ook niet eens 1 maand de kans om te kijken OF je de regeling zal nakomen. Niks daarvan.

GGN hoeft voor zorgmedewerkers niet te applaudisseren en ik hoop niet dat één van hun medewerkers met corona op de IC komt te liggen. Ze zullen het maar treffen dat ze een zorgmedewerker aan hun bed treffen die zijn/haar hoofd er niet bij heeft omdat zo’n GGN niet meewerkt met het voorkomen/bestrijden van een problematische schulden. Van de handen aan het bed hoop je immers dat ze hun kop erbij hebben als ze aan het werk zijn.

Ik overweeg om een klacht neer te leggen bij de Kamer voor Gerechtsdeurwaarders.

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden als ik een regeling heb kunnen treffen van max. €300 per maand en geen kosten voor beslaglegging e.d. hoef bij te betalen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar GGN Mastering Credit over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door GGN Mastering Credit in behandeling genomen

Reactie van de melder van de klacht GeenApplaus

5 jaren geleden - GGN heeft tot op heden geen oplossing aangeboden. Het is 16 dagen geleden.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat GGN Mastering Credit een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

GGN Mastering Credit

Heeft op 21 augustus 2020 om 09:32 geantwoord

Geboden Oplossing:

Geachte heer, mevrouw,

Wij hebben uw klacht behandeld. Voor een inhoudelijke reactie op uw klacht verwijzen wij u naar onze e-mail van 20 augustus 2020.

In verband met de Algemene Verordening Gegevensbescherming plaatsen wij geen inhoudelijke reactie op deze site.

Wij vertrouwen erop u hiermee voldoende te hebben geïnformeerd.

Met vriendelijke groet,

GGN

Alle klachten die gemeld zijn door GeenApplaus
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM