Mijn Klacht:
Ik ben als 65 plusser overgeslagen. Groot was mijn vreugde toen ik afgelopen vrijdag 30-04-2021 las dat alle 65 plussers die nog geen uitnodiging hadden gehad een afspraak konden maken. Ik werd vervolgens eerst al geweigerd via de digitale weg en heb toen per telefoon de GGD benaderd.
Ik moest maar via een huisarts een afspraak maken maar die heb ik niet, als zelf arts zijnde. RIVM was ook niet behulpzaam. Ik kom nu helemaal achteraan als er nog een veegronde komt. Schandalig. Mijn opmerking betreffende discriminatie op basis van leeftijd werd door de medewerker beantwoord als ‘grote woorden’. Aan andere leeftijden wordt toch ook geen voorwaarde van het hebben van een huisarts gesteld? De voorwaarde is de inschrijving bij het BPR. Bijna iedereen mag een afspraak maken met enige keuze in tijd en lokatie behalve enkele jaartallen. die zijn dus de klos. Er zijn er veel meer die zo buiten de boot vallen, o.a. een zus die geen uitnodiging heeft gekregen.
Mijn partner van 85 kreeg keurig een uitnodiging en heb voor hem alles geregeld. Mijn werk (60 uur per week) heb ik laten vallen voor deze afspraken. Ik ben dus al 2 keer op zo’n lokatie geweest en tot mijn grote verdriet kon ik onverrichter zake terug naar huis. Dat heeft eerlijk gezegd meer dan een enkele traan gekost, ook nu nog. Dat betekent dat we voorlopig opgesloten zitten, familie niet kan komen en alles blijft digitaal. Intussen is er een ernstig probleem ontstaan bij een familielid in buitenland en zou daar op korte termijn naar toe moeten gaan mits ik maar gevaccineerd zou zijn. Testen is te riskant omdat het risico er niet mee weggaat. Mocht ik het krijgen met ernstige gevolgen dan ontstaat er een fors financieel probleem. AOV stopt met 65 jaar en pensioen is er voorlopig niet. Daarom zit ik door toedoen van de overheid voorlopig opgesloten en kan mijn zieke familielid mogelijk niet meer zien. Ik hoop dat mijn partner zijn familie nog een keer kan zien, leeftijd en aandoeningen kunnen ook hier de spelbreker zijn. Discriminatie op basis van leeftijd is mijns inziens ruimschoots verdedigbaar.
Overigens is het hebben van een huisarts geen wettelijke plicht en word ik nu afgerekend op een verkeerde organisatie bij de overheid. Ik ben niet nalatig geweest nu ik geen uitnodiging heb gehad.
Als ik voor 1000 euro nu een vaccin zou kunnen kopen, op de zaak in een zorgsector, ga ik het direct halen en dan lijkt het me ook voor de hand liggen dat ik dan keuze heb zodat ik op hele korte termijn een coronavaccinatie paspoort heb. Nee, niet voor vakantie maar voor familiehulp in buitenland en voor het regelen van mijn zaken in het buitenland.
Gewenste Oplossing:
Acute vaccinatie, eventueel 's nachts, enige keuze tijd en lokatie vanwege mijn moeilijke privé situatie van veel werk en veel zorg voor anderen.
Het overslaan van vaccinatie is voor mij onacceptabel en betekent een forse mentale en financiële klap. Er dreigen bovendien gebeurtenissen die ik niet kan terugdraaien om het gevaccineerd nog eens over te kunnen doen.
Mijn beroepsgroep van artsen heeft het ook laten afweten en hadden beter moeten lobbyen voor ons. Dat vergeef ik ze als ik nu direct aan de beurt ben op basis van leeftijd.
Fouten zijn menselijk maar de oplossing die mij werd voorgespiegeld is onacceptabel en gegenereerd door een foutieve input in een systeem. Acute reparatie voorkomt veel leed.


