Klacht: Slechte ambulanceEHBO tijdens evenement met 30.000 personen

[email protected] op 08 april 2019 over GelreDome in de categorie Concerthallen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf GelreDome
Categorie Concerthallen
Status Open
Datum 8 april 2019

Tijdens een evenement met 30.000 bezoekers in het GelreDome heeft een bezoeker geklaagd over de trage reactie van de EHBO na een blessure van zijn vriend, die zijn knieschijf uit de kom schoot. Het duurde 20 minuten voordat er EHBO-personeel arriveerde en er was geen ambulance aanwezig, waardoor de vriend 35 minuten zonder pijnstilling moest wachten. De klager vraagt zich af hoe het mogelijk is dat er onvoldoende medische voorbereiding was voor een dergelijk groot evenement.

Mijn Klacht:

Wij zouden op zaterdag 30 maart naar de Snollebollekes gaan. Wij waren in de middag al aanwezig op het buitenterrein van het Gelredome, er stond een grote tent met muziek en het was een gezellig feest. Totdat mijn vriend zijn knieschijf uit de kom schoot. Het heeft 20 minuten geduurd voor er überhaupt iemand van de EHBO was, helaas zonder enige pijnstilling. Er was geen ambulancepersoneel aanwezig, mijn vriend heeft daar zeker 35 minuten gelegen met zijn knieschijf uit de kom(tussen de feestende mensen en keiharde muziek). Ik begrijp dat ze het feest niet zomaar stil kunnen leggen maar wat eerder pijnstillingvlugger handelen was toch wel erg fijn geweest. Het lijkt mij dat jullie met zo’n evenement toch wel voorbereid moeten zijn op de gekste dingen. Hoe kan het zo zijn dat er een EHBO koffer komt zonder enige pijnstillingbestrijding?

Gewenste Oplossing:

Ik hoop dat er in de toekomst betere voorbereidingen worden getroffen zodat iedereen snel geholpen kan worden. Ik zou ook graag een reactie vanuit de organisatie ontvangen hoe zij hier tegen aan kijken.

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over GelreDome

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over GelreDome nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM