Klacht: Geld wordt niet terug gestort

Hilbrands op 04 februari 2026 over Lots of goodies in de categorie Kledingwinkels

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Lots of goodies heeft deze klacht opgelost
Klacht opgelost op 5 februari 2026
Reactie van het bedrijf:

Hoi Jolanda, ik heb de zaak even bekeken en blijkbaar kon de collega de bestelling niet vinden, maar dat is me nu wel gelukt, het mailadres was [email protected]

Klanttevredenheid: 2.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Kledingwinkels
Status Opgelost
Datum 4 februari 2026

Een klant heeft twee broeken teruggestuurd naar Lots of Goodies, maar ontving geen reactie op haar e-mails en het teruggestorte geld bleef uit. De retourzending werd op 29 december door het bedrijf ontvangen. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Mijn dochter heeft twee broeken terug gestuurd en wat email erachteraan.
Ik de moeder heeft ook mailtjes verstuurd maar ook geen reactie.
Via de track en trace zijn de broeken 29 december door hun ontvangen.
Het geld wordt gewoon niet op haar rekening teruggestort.

J Hilbrands Kluitenberg

Gewenste Oplossing:

Dat zij haar geld teruggestort krijgt
Gaat nog naar school en heeft het niet zo breed

Beoordeling 2/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

1 maand geleden - Ik heb een email gestuurd naar Lots of goodies over deze klacht.

Reactie van de melder van de klacht Hilbrands

1 maand geleden - Mijn dochter heeft broeken retour gestuurd die ze hebben ontvangen. Precies gedaan wat ze zeiden maar er wordt niet meer gereageerd. Het geld van de retour heeft ze nog steeds niet ontvangen. Dit is nu bijna 2 maanden geleden. Slechte zaak lots off goodies. In en in triest. Stort gewoon haar geld terug. Je hebt alle gegevens van haar. Met vriendelijke groet J Hilbrands

Bericht van Robin van Klacht.nl

1 maand geleden - Deze klacht is zojuist door Lots of goodies in behandeling genomen

Lots of goodies

Heeft op 05 februari 2026 om 11:31 geantwoord

Geboden Oplossing:

Hoi Jolanda, ik heb de zaak even bekeken en blijkbaar kon de collega de bestelling niet vinden, maar dat is me nu wel gelukt, het mailadres was [email protected]

Bericht van Robin van Klacht.nl

1 maand geleden - We hebben bericht ontvangen dat Lots of goodies een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Hilbrands

Heeft op 05 februari 2026 om 11:39 geantwoord

Beoordeling 2/10 star-1 (10)

Het emailadres klopt niet daarom ook de afspraak gemaakt over het terug sturen.
[email protected]
Dit is het goede email

Bericht van Lots of goodies

1 maand geleden - Hoi, ik heb inmiddels de order gecrediteerd en het geld wordt teruggestort. Het is in orde gemaakt! Ik heb Britney ook een mail gestuurd :)

Reactie van de melder van de klacht Hilbrands

1 maand geleden - Misschien voor het ongemak en kosten een gratis broek sturen. Met vriendelijke groet J Hilbrands

Alle klachten die gemeld zijn door Hilbrands
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM