Klacht: geen lijn 50 terug??

yvonne hindriks op 30 juni 2018 over Qbuzz in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Qbuzz
Categorie Openbaar Vervoer
Status Open
Datum 30 juni 2018

Een reiziger heeft problemen ervaren met lijn 50 van Qbuzz tussen Groningen en Assen. Ondanks het controleren van actuele informatie voor vertrek, arriveerde de bus van 21.18 uur niet, en ook de bus van 22.18 uur kwam niet opdagen. Hierdoor was de reiziger genoodzaakt een treinkaartje te kopen, terwijl hij al een dagkaart had aangeschaft voor de heen- en terugreis.

Mijn Klacht:

voor vertrek de actuele informatie nog bekeken en geen meldingen over lijn 50 groningen assen? de heen reis vanaf assen geen problemen gehad! bus netjes optijd. maar terug van groningen naar assen kwam lijn 50 om 21.18 niet? gewacht op 22.18 kwam ook niet? uit eindelijk maar een treinkaartje van 6.70 moeten kopen om met de trein toch thuis te komen! idioot want ik had een dagkaart van 10.00 gekocht zodat ik heen en terug kon reizen! op het station allemaal mensen bij de halte van lijn 50 (zeker 15pers) en nergens op het station was verdere informatie over uit val van bussen? op het hele internet niks te vinden alleen……

Belangrijk bericht stakingen en acties
Zaterdag 30 juni

Onze bussen zijn bewerken uitgereden. Echter in en rond Emmen rijden er geen of container bussen. Gebruik onze reisplanner om uw reis te plannen en check dit dan nog vlak voor vertrek voor de meest actuele informatie.

TT Assen

Tijdens het TT weekend rijden de bussen rondom Assen het hele weekend.

Zondag 1 juli

We gaan er van uit dat we volgens de dienstregeling rijden. Gebruik onze reisplanner om uw reis te plannen en check dit dan nog vlak voor vertrek voor de meest actuele informatie.

Vanaf maandag 2 juli

Maandag 2 juli worden de doelen voortgezet, maar het is niet niet bekend in welke vorm. Eén van de groepen mag zijn dat alleen in de spits gereden wordt. Houd onze website in de gaten voor updates.

dus vindt dit geen stijl om reizigers zo in de steek te laten zonder enige informatie!!

Gewenste Oplossing:

ik ben tevreden als ik of de reiskosten vergoed krijg of een dagkaart

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Qbuzz

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Qbuzz nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten