Klacht: Geen enkele teactie

Doria kuster op 11 oktober 2017 over NHA in de categorie Opleidingen en cursussen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
NHA has resolved this complaint
Klacht opgelost op 16 oktober 2017
Reactie van het bedrijf:

Naar aanleiding van de melding telefonisch contact met cursist opgenomen om te achterhalen wat het precieze probleem was. Ze kon de reactie van de docent niet terug vinden. Dit nagekeken op plaza. De docent heeft bij elke huiswerkopdracht een melding...

Bedrijf NHA
Status Opgelost
Datum 11 oktober 2017

Een cursist van NHA heeft herhaaldelijk geprobeerd contact op te nemen over zijn yoga-cursus, maar ontvangt geen reacties op zijn vragen. Hij merkt op dat zijn huiswerk niet wordt nagekeken en heeft besloten om de factuur niet te betalen totdat het probleem is opgelost. De cursist hoopt op een snelle oplossing van de situatie.

Mijn Klacht:

Ik krijg nergens reactie op.
Ik doe sinds 1 september de cursus yoga.
Het heeft eerst een paar weken geduurt voor het huiswerk was nagekeken toe heb ik geconstateerd dat je geen antwoord en correctie op je werk krijgt.
Heb diverse keren gebeld maar niemand zegt iets alleen dat je word terug gebeld wat al 4 keer niet gebeurt
Zit nu weer te wachten maar heb wel besloten om de factuur even niet te betalen als die binnen ko.t tot dit is opgelost netjes. Ik heb ook de indruk dat het huiswerk ook niet word nagekeken door een docent heel jammer dit hoop dat het kan worden.opgelost.

Gewenste Oplossing:

Wanneer je netjes correcties en antwoord en krijgt op je gemaakte huiswerk en vragen of tips dat je contact hebt met een docent en geen computer

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar NHA over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door NHA in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat NHA een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

NHA

Heeft op 16 oktober 2017 om 11:18 geantwoord

Geboden Oplossing:

Naar aanleiding van de melding telefonisch contact met cursist opgenomen om te achterhalen wat het precieze probleem was. Ze kon de reactie van de docent niet terug vinden. Dit nagekeken op plaza. De docent heeft bij elke huiswerkopdracht een melding gemaakt in het document zelf. Nogmaals telefonsich contact met cursist opgenomen om haar in plaza te wijzen waar ze de opmerkingen van de docent kan terug vinden. Naar tevredenheid opgelost.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM