Klacht: Geen contact over account opgeschort

Isa bella op 20 april 2024 over Facebook in de categorie Social Media

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Facebook
Categorie Social Media
Status Nieuwe klacht
Datum 20 april 2024

Een gebruiker van Facebook heeft te maken met een opgeschort account en heeft maandenlang geprobeerd contact op te nemen om de reden en oplossing te achterhalen. Ondanks het indienen van verzoeken via verschillende contactadressen heeft de gebruiker geen reactie ontvangen, en het systeem accepteert geen ingediende formulieren. Daarnaast wordt er om een telefoonnummer ter verificatie gevraagd, wat de gebruiker nooit heeft opgegeven, en dreigt het account binnenkort definitief gesloten te worden.

Mijn Klacht:

Ik kreeg de melding dat mijn account was opgeschort. Ik ben al maanden bezig om hierover contact te krijgen waarom dit is en om het op te lossen. Ik heb het naar verschillende opties/contactadressen gestuurd maar nergens vandaan een reactie gehad. Formulier inzenden pakt het systeem niet. In de tussentijd vraagt het nu ook om een telefoonnummer ter verificatie maar dat heb ik nooit opgegeven. Nog een paar dagen en dan wordt mijn account definitief gesloten.

Gewenste Oplossing:

Om de reden van de opschorting te achterhalen en dit te kunnen veranderen, zodat ik weer naar mijn account kan

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

1 jaar geleden - Er is een nieuwe brief gegenereerd voor de klacht over Facebook
Download hier uw brief

Bericht van Robin van Klacht.nl

1 jaar geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Facebook

Reactie van de melder van de klacht Isa bella

1 jaar geleden - Had een account gemaakt om lid te worden van een haakgroep. Vlak daarna is mijn account opgeschort. Op diverse manieren geprobeerd contact te krijgen om het probleem op te lossen maar bij alle manieren geen reactie gekregen. Zelfs via hier geven ze geen reactie. Maak ik eindelijk de stap om ook aan facebook te beginnen krijg je dit.

Reactie van de melder van de klacht Isa bella

1 jaar geleden - Zoals ik hierboven al heb aangegeven. Ik vind het een erg slechte zaak om totaal geen reactie terug te geven om het probleem op lossen. Ik weet niet wat er niet goed is en kan dan ook niets oplossen en al helemaal niet als ik er niet in kan komen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

1 jaar geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Facebook nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Isa bella
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM