Klacht: geen aardige vrouw voor de klanten en de rest kunt U hieronder lezen

[email protected] op 23 november 2021 over Albert Heijn in de categorie Supermarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
ā³ Wacht op reactie
Categorie Supermarkten
Status Open
Datum 23 november 2021

Mevrouw Smit heeft een klacht ingediend over een medewerkster van Albert Heijn, mevrouw Zendveld. Tijdens haar bezoek aan de winkel, waar zij met een rollator loopt, kreeg zij geen toestemming om snel naar het toilet te gaan, wat resulteerde in een vervelende situatie. Mevrouw Smit is ontevreden over de manier waarop zij door de medewerkster is behandeld.

Mijn Klacht:

gda Hierbij een klacht over mevrouw zendveld. doe elke dag boodschappen in deze winkel en wat wil het nu. ik ben invalide en loop met rollator. Ga net boodschappen bij appie en moet ineens heel erg naar toillet. mag niet van mevr. zo snel mogelijk naar huis en daar aangekomen ,broek vol, schandalig vind ik dat, en dan nog iets en kan geen lachje bij af, staat mij slecht aan ,Ik ben geen snotneus voor haar. Hoop dat hier een einde aankomt vr.gr Mevrouw Smit Telefoonnummer 0614682892

Gewenste Oplossing:

Sorry maar die oplossing mag U oplossen, kon niet eens mijn boodschappen afrekenen. zo erg was het en mevr Zendvelt heeft het wel hoog in haar bol bah

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Albert Heijn

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Albert Heijn nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door [email protected]
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij producten met gebreken kunt u aanspraak maken op reparatie, vervanging of geld terug. De NVWA houdt toezicht op voedselveiligheid.

Bron: ConsuWijzer