Klacht: Onterecht geld afgeschrevem

EsraC. op 08 maart 2022 over Gamecraze in de categorie SMS Diensten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Gamecraze has resolved this complaint
Klacht opgelost op 8 maart 2022
Reactie van het bedrijf:

Geachte mevrouw Esra, We vinden het vervelend dat u niet op de hoogte was van uw aankoop en willen u graag de kosten vergoeden. Als u uw IBAN nummer naar onze helpdesk stuurt, dan zal het bedrag van EUR 65,-...

Bedrijf Gamecraze
Categorie SMS Diensten
Status Opgelost
Datum 8 maart 2022

Een klant van Gamecraze heeft onterecht in totaal 40 euro aan kosten ervaren door acht afschrijvingen van 5 euro, zonder ooit toestemming te hebben gegeven voor deze diensten. De klant verzoekt om terugbetaling van dit bedrag en wil voorkomen dat er nog meer kosten worden afgeschreven.

Mijn Klacht:

Er is in totaal 8 x een bedrag van 5 euro (totaal 40 euro) afgeschreven van mijn rekening zonder dat ik dit door heb. Ik heb hier nooit toestemming voor gegeven. Waarschijnlijk wordt er nog 4x 5 euro (totaal 20 euro) in de volgende factuur afgeschreven. Dit is zeer onterecht. Graag zou ik per direct het bedrag van €40,- terugvorderen. Ook wil ik geen verdere kosten ontvangen, er is nooit akkoord gegeven voor deze diensten en er zal ook geen gebruik van gemaakt worden!

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden wanner ik het bedrag van € 40 terug krijg. Het bedrag van € 20 komt namelijk op de volgende rekening voor de komende maand. Dan wordt het totaal € 60.

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden wanner ik het bedrag van € 40 terug krijg. Het bedrag van € 20 komt namelijk op de volgende rekening voor de komende maand. Dan wordt het totaal € 60.

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Gamecraze over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Gamecraze in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Gamecraze een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Gamecraze

Heeft op 08 maart 2022 om 14:47 geantwoord

Geboden Oplossing:

Geachte mevrouw Esra,

We vinden het vervelend dat u niet op de hoogte was van uw aankoop en willen u graag de kosten vergoeden. Als u uw IBAN nummer naar onze helpdesk stuurt, dan zal het bedrag van EUR 65,- binnen 10 werkdagen teruggestort worden. Ons mailadres is [email protected]

Via www.payinfo.nl kunt u een blokkade instellen.

Voor een blokkade kunt u terecht op de site www.payinfo.nl

Hiermee hopen wij u voldoende van dienst geweest te zijn.

Met vriendelijke groet,
CFM Customercare

Alle klachten die gemeld zijn door EsraC.
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM