Klacht: Puch fiets gekocht

mulderke48 op 16 september 2018 over Fietsenwinkel in de categorie Fietsenwinkel

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 17 september 2018
Reactie van het bedrijf:

Beste heermevrouw Mulder, Het is natuurlijk niet de bedoeling dat je fiets op deze manier bij je afgeleverd wordt. Hier willen wij je ook in compenseren. Ik heb je zojuist geprobeerd telefonisch te bereiken, echter werd de hoorn erop gegooid....

Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Fietsenwinkel
Status Opgelost
Datum 16 september 2018

Een klant van Fietsenwinkel heeft een Puch fiets gekocht, maar ontving deze laat in de avond tijdens een belangrijke voetbalwedstrijd. Ondanks het deluxe pakket moest de klant zelf onderdelen installeren en kreeg pas weken later hulp van een fietsenmaker, wat leidde tot extra kosten van €60. De klant is zeer ontevreden over de service en overweegt geen toekomstige aankopen meer bij het bedrijf.

Mijn Klacht:

Werd ’s Avonds laat na 21 uur bezorgd tijdens de halve finale van het WK voetbal. Moest zelf trappers en alle andere zaken maar installeren. Terwijl ik een deluxe pakket had gekocht! Was een zootje. Kon pas ruim 2 weken later bij een of andere fietsenmaker terecht: meer dan 5 km verwijderd van mijn woonplaats! Wat een waanzinnig slechte service. Moest uiteindelijk maar bij een eigen fietsenmaker te biecht. Die hielp mij geweldig goed. Maar was uiteindelijk wel ruim €60 kwijt.
Fietsenwinkel.nl is m.i. een verschrikkelijk slecht bedrijf waar ik nooit meer iets zou bestellen.

Gewenste Oplossing:

Als ik alle gemaakte kosten terug krijg benevens de kosten voor het zgn. Deluxe pakket. Hoe durven ze dat trouwens zo te noemrn. Wat een klot..... Toko is dat toch.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Fietsenwinkel

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Fietsenwinkel in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Fietsenwinkel een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Fietsenwinkel

Heeft op 17 september 2018 om 11:19 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste heermevrouw Mulder,

Het is natuurlijk niet de bedoeling dat je fiets op deze manier bij je afgeleverd wordt. Hier willen wij je ook in compenseren.

Ik heb je zojuist geprobeerd telefonisch te bereiken, echter werd de hoorn erop gegooid. Zou je ons willen terugbellen zodat we samen tot een oplossing kunnen komen?

Met vriendelijke groet,
Fleur - Fietsenwinkel.nl

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM