Klacht: Brinckers Bretagne E-Bike met kortsluiting in de motor.

BertArp op 08 april 2021 over Fietsenwinkel in de categorie Fietsenwinkel

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 7.0/10 ★★★★☆
Categorie Fietsenwinkel
Status Nieuwe klacht
Datum 8 april 2021

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Het defect aan mijn E-Bike, gekocht bij de Fietsenwinkel dd 17 febr 2018, is ontstaan eind december 2020. Op dat moment was de fiets uit de wettelijke garantie van 2 jaar. Op 6 januari heb ik de fiets bij de reparateur kunnen brengen. Vele telefoontjes en chats via de FW site met de klantenservice hebben er uiteindelijk toe geleid dat ik in contact ben gekomen met het hoofd van de klantenservice van de FW. Mijn fiets werd opgehaald van de reparateur in Hilversum naar het filiaal Almere. Hier zijn op 15 februari 2 heren van Brinckers komen kijken naar het probleem… De uitkomst hiervan was dat er steengruis en schelpengruis in de motor terecht was gekomen en dat daardoor er een kortsluiting in de motor heeft plaats gevonden? Daar ik dit betwistte, de motor is toch volledig gesloten voor water en vuil, werd het stil en gebeurde er verder niets? Op 23 februari ben ik zelf naar Almere gegaan om opheldering te vragen. Ondertussen heb ik een mail gekregen met de kosten van het vervangen van de motor, hierin werd een kleine coulance gegeven van beide firma’s samen. De vervangingskosten waren na aftrek van de coulance evengoed nog € 607 , onder protest heb ik dit betaald. De nieuwe Bafang motor moest van Brinckers komen en dat duurde wel 2 weken. Deze motor is gefabriceerd dd 17 mei 2019 (opgevraagd rechtstreeks bij Bafang) dus een oude motor! Op 17 maart is eindelijk begonnen met de reparatie en toen kwam er een bericht dat de (echte) reden van kortsluiting gevonden is, dit is het schuren van de fietsband tegen de elektra kabel van de accu naar de motor. Omdat ik de fietsband enige tijd geleden vervangen moest, vanwege een lekke band, werd er gesteld dat er geen originele band gemonteerd was door mijn lokale fietsenmaker. Er werden foto’s mee gestuurd waar ik het bewijs kon zien werd gesteld, echter dat klopte helemaal niet, de nieuwe band heeft dezelfde diameter en is 2 mm smaller dan het origineel. Er werd ook een foto meegestuurd van de binnenkant van het spatbord waar de kabel op gemonteerd is zonder enige bescherming. Op deze foto is duidelijk te zien dat de kabel bij de ingang naar de accu foutief gemonteerd zit, namelijk aan de verkeerde kant van het bevestigingslipje (dus niet eronder maar erbovenop) en daardoor is er een lus ontstaan die tegen de band geschuurd heeft, enz. Daar er tijdens de reparatie nog een onderdeel vervangen moest worden (ook niet op voorraad) kon ik mijn fiets na betaling van de montage van een nieuwe band (mijns inziens onnodig) nog eens €50 betalen. Uiteindelijk heb ik mijn fiets dd 23 maart kunnen ophalen.

Gewenste Oplossing:

Een klantvriendelijke oplossing zou zijn het totale bedrag van €657 aan mij terug betalen vanwege de montage/constructie fout van de Brinckers fabriek cq Fietsenwinkel.nl

Beoordeling 7/10 star-4 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Fietsenwinkel

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Fietsenwinkel nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door BertArp
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM