Mijn Klacht:
Op 26 juni heb ik een gazelle Orange C7 gekocht. Hiervan bleek de versnelling niet goed afgesteld te zijn. Dit is door de plaatselijke fietsenmaker herstel. Of hiervan schade aan de tandwielen is ontstaan is onduidelijk. Later bleek dat de fiets niet prettig fietst omdat deze scheef is.
Hierover zijn foto’s naar fietsenwinkel gestuurd maar daar werd niet inhoudelijk op gereageerd. Binnen 14 dagen is een beroep gedaan op de wettelijke herroepingsregel maar deze werd ook niet gehonoreerd. Verwezen werd naar een servicepunt op meer dan 30 km. afstand. Uiteindelijk werd opdracht gegeven weer naar een plaatselijke fietsenmaker te gaan. Toen die aangaf dit niet te kunnen verhelpen en adviseerde dat dit onder de garantie van Gazelle zou moeten vallen, werd dit oordeel niet door Fietsenwinkel overgenomen. De fiets is na veel tegenstrijdige mails uiteindelijk opgehaald en in no time gerepareerd. Beide wielen zouden zijn gecentreerd. Dit kan onmogelijk de oplossing zijn omdat het achterwiel wel recht stond.
Duidelijk is dat geprobeerd wordt de fiets ogenschijnlijk te repareren maar dat het fundamentele probleem niet opgelost kan worden.
Omdat ik niet akkoord ga met een opgelapte fiets wil ik de aankoop terug draaien door ontbinding, herroeping of gewoon een nieuw exemplaar van dezelfde fiets.
Hierop wordt gereageerd met opmerkingen dat dit niet kan omdat er meer dan 5 km. mee is gefietst en dat bij retour een afschrijving van 25 % in mindering wordt gebracht. Dit is natuurlijk totaal onaanvaardbaar.
Inhoudelijk wordt per mail nooit gereageerd op deze eis tot herroeping c.q. ontbinding of garantie. Als het moeilijk wordt krijg ik een telefonische reactie.
Ik ga daar niet meer op reageren en wacht nu opnieuw op een mail in reactie op de laatste reactie, waarin gezegd wordt dat er opnieuw naar wordt gekeken.
Gewenste Oplossing:
Er zijn 2 mogelijkheden:
- ik krijg mijn geld terug
- ik krijg een nieuw exemplaar van de door mij bestelde fiets


