Klacht: Wel betaald maar geen credits ontvangen

m-i-k-e-y op 14 januari 2012 over Facebook in de categorie Social Media

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie

Mijn Klacht:

Ik heb voor facebook een keer credits gekocht via ideal. Melding gekregen dat alles gelukt is, maar geen credits. Facebook ook al een bericht gestuurd, met een vraag hierover. Geen antwoord…Dat het mis gaat ok.. maar geen antwoord geven, vindt ik toch wel slecht.Als je nu bij de help faq kijkt, werken alle pagina’s met vragen over credits / tegoed niet.

Gewenste Oplossing:

Geen gezeur geld terug.. gaat maar om een euro of 8, maar wie weet doen ze dit wel bij nog 100.000 mensen, met de gedachte dat mensen denken van laat maar, daar doe ik niet aan mee.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM