Klacht: Onrechtmatig gebruik van mijn email adres!

Simon Meeuws op 12 juli 2024 over Facebook in de categorie Social Media

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 3.0/10 ★★☆☆☆
Bedrijf Facebook
Categorie Social Media
Status Nieuwe klacht
Datum 12 juli 2024

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Goedendag,
Ik kreeg vandaag een email van een facebook account van ene Lina Smith. Zij heeft mijn email adres gebruikt om een account aan te maken. Ze heeft 2 amerikaanse telefoon nummers ingevuld en zodoende kan ik wel het wachtwoord veranderen maar dit niet bevestigen omdat die bevestiging naar haar telefoon gaat. Ik heb dit ook gemeld bij Facebook maar kreeg 3 mailtjes op mijn facebook dat er niets te vinden was! En op mijn email werd gezegd dat men mijn id bewijs afkeurde vanwege te wazig of te donker of de info was niet duidelijk. Jammer genoeg wordt niet vermeld hoe een nieuwe scan te uploaden. En direct emailen naar facebook helpcentrum is er niet bij! Ik wil dat het account van deze Lina Smith wordt verwijderd. Hoe krijg ik dit voor elkaar? Je wordt er op deza manier moedeloos van. Wie heeft raad?

Gewenste Oplossing:

Dat of het complete account met mijn email adres wordt verwijderd / dat ik toegang krijg tot dat het account van Lina Smith / Dat mijn email adres bij dat account wordt verwijderd.

Beoordeling 3/10 star-2 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

1 jaar geleden - Er is een nieuwe brief gegenereerd voor de klacht over Facebook
Download hier uw brief

Bericht van Robin van Klacht.nl

1 jaar geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Facebook

Reactie van de melder van de klacht Simon Meeuws

1 jaar geleden - Goedendag, Ik kwam er achter dat iemand anders mijn email ([email protected]) heeft gebruikt om een facebook account aan te maken! Daarop heb ik via talloze pagina's eindelijk gevonden waar ik naar toe moet schrijven en daarbij moet ik een screenshot maken van mijn paspoort. Na enige tijd krijg ik dan de melding dat ze mijn klacht niet in behandeling nemen omdat de screenshot niet duidelijk genoeg zou zijn! Als ik dan een nieuwe scan wil uploaden is totaal niet duidelijk waar ik dat naar toe moet uploaden. Het ziet er een beetje naar uit dat ik weer alles moet gaan doorspitten om dit te achterhalen. Het is onmogelijk om een email naar Facebook te schrijven om de zaak uit te leggen. Het barst er van de help pagina's maar als je fraude wil doorgeven zijn de keuze's minimaal! Echt een schande! Terwijl het toch heel eenvoudig moet zijn om te zien of een email adres wel bij de persoon hoort. Als je dan als benadeelde ook nog te zien krijgt dat diegene die misbruik maakt van jouw emaildres 2 telefoon nummers heeft genoteerd waarbij er 1 uit Nigeria komt is bijna op je vingers uit te tellen dat dit niet in orde is. Vandaag gaat de klacht brief naar Facebook! Je bent op facbook zo aangemeld maar als je klachten hebt ben je uren zoet. MvG Rinus van Tiel aka Simon Meeuws

Bericht van Robin van Klacht.nl

1 jaar geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Facebook nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Simon Meeuws
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM