Klacht: Malafide adverteerder op Facebook koopjes.store

frank.hafmans op 14 februari 2021 over Facebook in de categorie Social Media

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Facebook
Categorie Social Media
Status Open
Datum 14 februari 2021

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Fitness apparaat op 02-02 2021 gekocht via koopjes store adverteerder op facebook. Wel via mail bevestiging van bestelling en betaling, daarna niets meer gehoord, adverteerder op 13-02 nog steeds actief op facebook . Op 14.-02-2021 blijkt de site offline te zijn, geprobeerd via het Email adres (bevestiging van bestelling en betaling) om contact op te nemen, maar deze is ook niet actief. Ik ben ook niet de enige gedupeerde 64.00 €.
https://www.facebook.com/desuk25/posts/3473960172731925.
Dit zijn echt louche praktijken
Ik vindt het echt dat facebook haar adverteerders moet checken en haar gebruikers beter mag en moet beschermen.

Gewenste Oplossing:

Ik zou graag willen dat facebook de gegevens vrij geeft van deze louche personen zodat er aangifte gedaan kan worden door alle gedupeerden.
Verder vindt ik dat facebook wel degelijk verantwoordelijk is voor dergelijke praktijken te weren, medewerking moet geven aan vervolging van mensen die deze praktijken uitvoeren zodat het weer een betrouwbare sociaal medium kan worden

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Facebook

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Facebook nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door frank.hafmans
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM