Klacht: Ik kan niets doen met mijn groep en wil hem verwijderen

Ik heb een pagina met Carla Mutters. op 19 juli 2018 over Facebook in de categorie Social Media

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Facebook
Categorie Social Media
Status Open
Datum 19 juli 2018

Een gebruiker heeft een Facebookpagina genaamd Carla Dober, die automatisch is omgezet in een groep waar zij geen beheerder van is. Ze kan geen toegang krijgen tot de groep om foto's van haar overleden honden te verwijderen en heeft Facebook meerdere keren verzocht om de groep te verwijderen, maar heeft hierop nog geen reactie ontvangen. De situatie veroorzaakt haar veel verdriet.

Mijn Klacht:

Ik had een FB pagina en die had ik Carla Dober genoemd. Op een gegeven moment heeft FB daar een groep van gemaakt. Omdat ik daar helemaal geen beheerder ben, kan ik niets met deze groep en wil hem verwijderd hebben. Er staan allemaal foto’s van mijn overleden dobermanns op, en die kan ik niet verwijderen. Ik kan helemaal niets met deze groep. Ik heb FB al diverse keren gevraagd, om voor mij deze groep te verwijderen. Na 4 jaar is er nog steeds niet aan mijn oproep voldaan. Ik heb een FB pagina met mijn eigen naam Carla Mutters. Daar kan ik alles meedoen, maar met mijn groep helemaal niets. Het doet zo’n pijn om steeds de foto’s van mijn honden te zien. Kunt U mij a.u.b. helpen mijn FB pagina Carla Dober te verwijderen? U zou mij er ontzettend blij mee maken.
Met vriendelijke groeten,
Carla Mutters

Gewenste Oplossing:

Ik ben dolblij, als mij groep Carla Dober verwijderd wordt.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Facebook

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Facebook nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM