Klacht: Haatdragende filmpjes en berichten

Roostenwolde op 13 oktober 2014 over Facebook in de categorie Social Media

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Facebook
Categorie Social Media
Status Open
Datum 13 oktober 2014

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Ik ben het zo zat dat er zoveel verschrikkelijke dingen op fb staan,
Hiermee bedoel ik de filmpjes waarin jonge kinderen elkaar schoppen en slaan. De filmpjes waarin terroristen te zien zijn die de wereld willen overnemen. Over de filmpjes waarin mensen elkaar zwaar maar dan ook zwaar mishandelen. De filmpjes waarin mensen dieren mishandelen. Ook bedoel ik ermee de haatdragende teksten over mensen met een andere geloofsovertuiging. De dreigde berichten over en weer tussen ‘Nederlanders’ en ‘buitenlanders’.

Dit is internet deze dagen, moeten we trots op deze ontwikkelingen zijn?
We pakken onze telefoon uit onze zak, tas of jas. En je krijgt gelijk de meest verschrikkelijke dingen te zien. Is dit de toekomst?
Kinderen gooien stenen op ganzen en zwanen en ouders kijken elkaar verbaast aan want zo hebben hun ze niet opgevoed.
Kinderen denken dat wat ze zien normaal is en weten niet meer beter.
Kinderen die fb hebben aangemaakt om met hun vriendjes te praten, om te laten zien wat ze voor hun verjaardag hebben gekregen door een foto te plaatsen.

En u? U heeft toch ook fb aangemaakt om in contact te komen met oude klasgenoten, om te laten zien dat uw hond een kunstje kan?

Gewenste Oplossing:

Ik zou tevreden zijn als fb de meldingen die je maakt van filmpjes er dan ook af haalt. Regelmatig melding gedaan van filmpjes en berichten die wel degelijk haat dragend zijn. En toch kreeg ik bericht terug dat het volgens fb niet tegen de richtlijnen in ging. Fb zou meer moeten controleren op zulke verschrikkelijke filmpjes en berichten.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Facebook

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Facebook nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM