Klacht: discriminatie – wegens geloof geen toegang meer tot profiel???

Jacqueline Speerstra op 02 januari 2016 over Facebook in de categorie Social Media

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Facebook
Categorie Social Media
Status Open
Datum 2 januari 2016

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Ik had een gedeleted profiel maar het stond nog op internet. Dus vroeg link voor nieuw wachtwoord aan om te heropenen. Bericht zei dat link was gestuurd, maar na tig pogingen tig x niet ontvangen op werkend emailadres. Bericht gestuurd dat ik gewoon een link wil ontvangen zoals beloofd. Geen reden zie waarom ik een ID moet sturen als er een link is beloofd. Waarom moet MIJN ID ineens vastgesteld worden als JULLIE link niet werkt??? Een nieuw profiel gemaakt. Kan er ook niet meer inloggen.ID upload voldoet aan eisen, geeft foutmelding. https://www.facebook.com/checkpoint/?next werkt helemaal niet. Is mijn account gehackt? Ik weet het niet. Facebook is onbereikbaar voor enige probleemoplossing.

Gewenste Oplossing:

Oud profiel terug!!! want daar heb ik enige foto\'s van mijn in aug. j.l. overleden zoon op staan!! (pc is nl. gecrasht!). Vandaar dat ik hem wilde heropenen!!! En gewoon toegang tot beide profielen zodat ik gegevens kan verplaatsen naar 1 profiel en de ander kan deleten. En de reden waarom ik de valse boodschap krijg dat ik een link krijg om het wachtwoord te herstellen, dat wil ik graag weten. Want mijn emailadres werkt gewoon, dus waarom die valse beloftes en ik niks ontvangen op mijn emailadres? Waarom mij mijn ID ontfutselen zonder reden???

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Facebook

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Facebook nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM