Klacht: Account geblokeerd

johanhommes op 01 juli 2021 over Facebook in de categorie Social Media

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Facebook
Categorie Social Media
Status Open
Datum 1 juli 2021

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Mijn account is een maand geleden gehackt. Ik kreeg daarover een mail van FB. Ik heb meteen mijn wachtwoorden aangepast en vervolgens werd mijn account geblokeerd. Volgens de tekst omdat ik niet oud genoeg ben (ben 52 jaar). Daarna 4x mijn ID verstuurd en daarvan bevestiging gekegen maar tot op heden niets. Morgen wordt mijn account definitief geblokkkeerd en kan ik ook niet meer bij mijn pagina’s.

Gewenste Oplossing:

Als ik mijn account weer terug heb

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Facebook

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Facebook nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door johanhommes
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM