Klacht: Zeer onprofessioneel en nket klantvriendelijk

Dounia Mamou op 11 oktober 2023 over Eye Wish in de categorie Opticïens en brillen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Eye Wish has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Bedrijf Eye Wish
Status Open
Datum 11 oktober 2023

Een klant had een afspraak bij Eye Wish in Den Haag, maar werd niet op tijd geholpen. Ondanks herhaalde verzoeken om assistentie, reageerde een medewerker nonchalant en zonder empathie, wat leidde tot een teleurstellende ervaring met de klantenservice. Andere medewerkers toonden ook geen betrokkenheid bij de situatie.

Mijn Klacht:

Ik had vandaag een afspraak bij eye wish filiaal leyweg Den Haag. Ik was stipt op tijd. Ondanks dat ik een afspraak had om 930 uur werd ik niet op tijd geholpen. Ik vroeg netjes of ik geholpen kon worden ivm andere afspraken die ik op werk had en eigenlijk niet te laat wil komen. Er werd nonchalant gereageerd door een van de medewerkers dat hij bezig is en ik moet wachten. Ik herinnerde deze meneer dat ik een afspraak heb om 930 uur en dat ik op tijd geholpen wil worden. Zonder enige empathie antwoorde hij dat ie hier geen zin in heeft en of ik wel of niet geholpen wil worden. Ik had verwacht dat ie meer zou zeggen neem alvast plaats ik kom zo bij u. Helaas is vriendelijkheid en service hier ver te zoeken. Andere collega’s stonden erbij en niemand die wat zei. Jammer dit heel jammer van een goede optien.

Gewenste Oplossing:

Niets ik ga naar een ander opticien.

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Eye Wish over deze klacht.

Alle klachten die gemeld zijn door Dounia Mamou
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM