Mijn Klacht:
Mijn zoon was zo eerlijk om een ja in te vullen bij de aanvraag voor zijn rijbewijs.
Doe dit nooit!
U belandt in een procedure van 10 weken wachten op de verklaring door de zogenaamd onafhankelijke arts, het zoek raken van de uitslag en, omdat de medisch adviseur van het CBR daar ook nog iets van moet vinden, duurt dat momenteel 20 weken. Bij elkaar ruim een half jaar. Er is een schrijnend tekort aan medisch adviseurs bij het CBR. Dat betekent dat de werkdruk enorm is en dat de uitkomst van de onderzoeken per definitie minder is dan bij een normale werkdruk.
Mocht zo een gezondheidstoestand ontstaan NA het halen van het rijbewijs, gebeurt er helemaal niets. Pas tegen de tijd van een verlenging wordt er pas weer na gevraagd.
Vul dus overal Nee in. Volgens het CBR mag dat niet, maar uw gezondheidstoestand kan natuurlijk ook zijn ontstaan na het behalen van uw rijbewijs ;-).En dan is er geen vuiltje aan de lucht.
Een klacht indienen bij het CBR is zo mogelijk nog ingewikkelder.Er is een reeks aan onderwerpen die zij niet in behandeling nemen, en er zijn tal van voorwaarden waar uw klacht aan moet voldoen. Is dit niet het geval dan wordt uw klacht simpelweg niet in behandeling genomen.
1 lichtpuntje: het behandelen van de klacht mag maximaal 10 weken duren (wettelijk vastgelegd): dat is altijd nog 20 weken sneller dan hun procedures.
CBR is monopolist op de rijvaardigheidsbewijzenmarkt, kent geen enkele concurrente en hun arrogante en supertrage behandeling is daar een rechtstreeks gevolg van. De klantgerichtheid en -vriendelijkheid nadert dan ook het nulpunt.
Dat mijn zoon nog veel te lang moet wachten is vervelend, maar veel vervelender is het voor al die mensen die hun rijbewijs al hebben en voor hun beroep enof voor hun (klein)kinderen nodig hebben. Bij het invullen van een Ja gaan ook zij dezelfde, tranentrekkend trage procedure in.
Gewenste Oplossing:
Dit bedrijf schreeuwt om een crisismanager, die met een mandaat van de verantwoordelijk minister dit kan oplossen.
Procedureel kan daar heel veel verbeterd worden en ook aan het klantgerichte denken mankeert veel.Als ik medisch adviseur zou zijn geweest, zou ik daar niet willen werken, omdat je altijd met een achterstand werkt (en waarschijnlijk niet marktconform wordt betaald).
Ik ben tevreden als:
- de hele procedure in maximaal 10 weken wordt afgehandeld
- de verantwoordelijkheid voor het niet halen van die limiet bij hen ligt(en dat zij dus ook de gevolgen daarvan dragen)
- er een concurrent komt, die het CBR scherp krijgt
- er een omslag in de arrogante, monopolistische cultuur komt
- de werkdruk voor de CBR-medewerkers acceptabel wordt
- er onderzoeken moeten komen die de klanttevredenheid kunnen meten en volgen, waarop het management kan sturen

