Klacht: Double extention waterproof

Bubishi op 06 juni 2016 over L’Oréal in de categorie Verzorgingsprodukten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
L’Oréal has resolved this complaint
Klacht opgelost op 19 juli 2016
Reactie van het bedrijf:

Wij hebben de klant een nieuwe mascara toegezonden

Bedrijf L’Oréal
Status Opgelost
Datum 6 juni 2016

Eden van Haaren heeft een probleem met de waterproof mascara van L’Oréal, die steeds sneller uitdroogt en daardoor niet meer bruikbaar is. Ze maakt zich zorgen over de kosten, aangezien ze in de bijstand zit en geen andere mascara wil gebruiken. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Hallo, ik gebruik al zolang ik me kan herinneren jullie zwarte waterproof mascara, maar kan hem steeds korter gebruiken. hij is steeds sneller droog en niet meer bruikbaar.
Dat is voor mij echt een probleem, zit door scheiding in de bijstand en wil geen andere mascara, maar kan me niet iedere maand een nieuwe permitteren.
Waar ligt dit aan?
vriendelijke groet Eden van Haaren.

Gewenste Oplossing:

vroeger kon ik hem zeker 8 weken gebruiken, nu amper een maand dan gaat hij al korrelen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar L’Oréal over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door L’Oréal in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat L’Oréal een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

L’Oréal

Heeft op 19 juli 2016 om 11:29 geantwoord

Geboden Oplossing:

Wij hebben de klant een nieuwe mascara toegezonden

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM