Klacht: Schoonmoeder uit Maleisie gediscrimineerd en 2 uur vastgehouden en ond

user-1539235 op 08 september 2019 over Douane in de categorie Overheid

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Douane werkt aan deze klacht
🔄 In behandeling
Bedrijf Douane
Categorie Overheid
Status In behandeling
Datum 8 september 2019

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

M’n schoonmoeder is zoals vele maleisische reizigers uitgepikt om te worden onderzocht van EK-147 vanaf Amsterdam Schiphol op 8 sept 2019 13:15 uur.
In haar bagage heeft ze voor onze dochter, (Ban Kah Chai hoofdfabrikant, dochterfabrikant Fah Lian) Poh Eng Tan meegenomen. Een bekende medicijn voor het verhelpen van buikpijn,overgeven, koorts bij babies. In maleisische en hongkongse medicijnwinkels te koop voor ongeveer 35 ringit (7eur) en massa gefabriceerd in maleisie en hongkong. Nu wordt door de Nederlandse douane beweert, dat er een kruid genaamd Rhizoma Gastrodia Elata (a.k.a. Tian Ma voor de meeste chinezen, wat gezondheid verbeterd en langer leven bevorderd.) volgens artikel nr 3.37, 3.14 en 3.38 verboden is om in te voeren in Nederland. In 1 doos is dit 12x30mg aanwezig.
M’n schoonmoeder is ondervraagt met chineze tolk en zelfs de vraag gesteld of ze een advocaat wilt. Er is duidelijk aangegeven dat het geen drugs betreft maar een verboden in te voeren kruidproduct. M’n schoonmoeder vraagt of ze aangeklaagd wordt en waarom ze een advocaat nodig heeft. Hierop wordt geantwoord, nee je wordt niet aangeklaagd op de 2e vraag wordt geen antwoord gegeven. Er is mogelijkheid gegeven het product in te nemen, waar m’n schoonmoeder voor heeft getekend. De boete is niet per direct gegeven, maar mij wacht nog een boete die per post wordt gestuurd. In totaal heeft ze 2 uur bij de douane gezeten. Onze dochter van 4 jaar die lang op haar oma’s komst heeft gewacht begon al inmiddels met huilen.

Gewenste Oplossing:

Als ik met een doosje paracetamol de grens over kan, in Nederland wiet zo makkelijk verkrijgbaar is in de grote steden. Waarom wordt m’n schoonmoeder zoals velen Maleisiers op dezelfde vlucht eruitgepikt. M’n schoonmoeder die slecht engels en geen nederlands spreekt vastgehouden en ondervraagd alsof ze een crimineel is, voor een doosje Fah Lian Poh Eng Tan?

Ik ben tevreden als de Douane wat meer onderzoek gaat doen naar chinese geneeskunde. En dat de heer *** z’n excuses biedt tegen m’n huilende dochter en schoonmoeder voor het te lang wachten. Vergoeding ingenomen product.

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Douane over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Douane in behandeling genomen

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM