Klacht: Pakket ligt al meer dan een week bij de douane.

Patriek333 op 15 december 2020 over Douane in de categorie Overheid

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Douane is working on this complaint
🔄 In behandeling
Klanttevredenheid: 10.0/10 ★★★★★
Bedrijf Douane
Categorie Overheid
Status In behandeling
Datum 15 december 2020

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Mijn pakket uit Japan ligt al vanaf 7 december bij de douane. Het zou fijn zijn als hij een keer in behandeling wordt genomen komt. pakket code: RX070824503JP

Gewenste Oplossing:

Als mijn pakket door de douane heen is.

Beoordeling 10/10 star-5 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Douane over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Douane in behandeling genomen

Reactie van de melder van de klacht Patriek333

5 jaren geleden - Ik heb een klachtcode ontvangen via de voicemail die heb ik opgeschreven. Maar toen ik het nummer wou opschrijven was de voicemail verdwenen. Ik heb toen proberen contact op te nemen met 0800-0143 (belastingtelefoon douane) maar die konden mij niet goed verder helpen. Ze zeiden alleen dat ik een mailtje moet sturen naar [email protected] dit zal ik nu doen. Als het kan voor de zekerheid zou Robin misschien een e-mailtje nog eens naar hun kunnen sturen?

Reactie van de melder van de klacht Patriek333

5 jaren geleden - Ik heb het pakket ontvangen na een bva formulier in te vullen aan postnl. De klacht is hierbij opgelost!

Alle klachten die gemeld zijn door Patriek333
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM