Klacht: Douane houdt mijn pakket vast.

ClaB op 04 januari 2019 over Douane in de categorie Overheid

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Douane werkt aan deze klacht
🔄 In behandeling
Bedrijf Douane
Categorie Overheid
Status In behandeling
Datum 4 januari 2019

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Goedemorgen,

Ik heb een bestelling gedaan afkomstig vanuit het buitenland. Via de track en tracé is te zien dat mijn pakketje door de douane is vastgehouden.

Op 2712 ontving ik een brief van post.nl waarin stond vermeld dat ik meer info moest verstrekken, zodat ik mijn pakket in ontvangst kan nemen. De info heb ik inmiddels 2x verstrekt en ontving daarvan bevestigingsmail.

Vandaag heb ik contact opgenomen met post.nl en tot mijn verbazing kreeg ik te horen van de medewerker dat zij geen bericht hebben ontvangen. Post.ln kan de volgende LM403255270CN niet terug vinden, terwijl ik via de track en tracé duidelijk kan inzien dat mijn pakket bij douane ligt.

Gewenste Oplossing:

Als bovenstaande kan worden opgelost.

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Douane over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Douane in behandeling genomen

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM