Klacht: Boek beschadigd bij controle

TSli op 06 januari 2017 over Douane in de categorie

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Douane werkt aan deze klacht
🔄 In behandeling
Bedrijf Douane
Status In behandeling
Datum 6 januari 2017

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

2 boeken uit Amerika besteld.
Zaten goed ingepakt in hele dikke bubbeltjesenvelop.
1 hardcover 1 paperback..

Aan de onderkant viel me op dat de verpakking was opengesneden.
In het boek met zachte kaft zitten enorme diepe vouwen, het is echt beschadigd. Dit krijg ik niet meer mooi. Ik heb 50 dollar betaald voor dit boek, omdat het is gesigneerd door de auteur.
Ik weet dat de verzender het netjes erin heeft gedaan. En dat het niet door de postzending per ongeluk kan zijn gebeurd. Het boek met de harde kaft wat ook nog in een omslag zat, maakte immers dat het pakketje niet te vouwen viel.

Ik vind het heel jammer dat er zo respectloos wordt omgegaan met andermans spullen. Ik begrijp dat er vanwege veiligheidsredenen wordt gecontroleerd, maar dat is geen excuus om er zo mee om te gaan.

Gewenste Oplossing:

Excuses
en zorgen dat er in de toekomst bij eventuele steekcontroles door
medewerkers voorzichtiger wordt gehandeld.

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Douane over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Douane in behandeling genomen

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM