Klacht: aanmaning voor een hotelboeking en/of diner uit 2016 waar we niets van weten

Jan Ottevanger op 17 januari 2018 over Direct Solutions in de categorie Incassobureaus

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Incassobureaus
Status Open
Datum 17 januari 2018

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Op 17 januari 2018 werden we gebeld dat we ons in 2016 aangemeld zouden hebben voor een actie van een hotelboeking /of diner en dat we dit niet tijding geannuleerd zouden hebben en ook niet gereageerd op het betalingsverzoek dat we in 2106 al gekregen zouden hebben en dat we nu een bedrag van €182.40 op hun rekening over zouden moeten maken. (wij weten niets van een dergelijke actie) Geen duidelijke info over welk bedrijf deze aanbieding ons gedaan zou hebben. Dreiging met extra incasso kosten wanneer we niet voor 19 januari zouden betalen. Bij terugbellen alleen een muziekdeuntje. Niemand aan de lijn gehad

Gewenste Oplossing:

Stoppen van deze malafide praktijk.

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Direct Solutions

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Direct Solutions nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM