Klacht: Dienstregeling 11 december 2016

Heezius op 12 december 2016 over NS in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 27 december 2016
Reactie van het bedrijf:

Geachte heer Heezius, Hartelijk dank voor uw reactie welke wij op 12 december 2016 via Klacht.nl hebben ontvangen. Wegens grote achterstanden hebben wij uw e-mail niet tijdig kunnen beantwoorden. Onze excuses hiervoor. U ontvangt dit antwoord twee keer. Een keer...

Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf NS
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 12 december 2016

Een reiziger van NS ervaart aanzienlijke extra reistijd door wijzigingen in de dienstregeling op 11 december 2016. De nieuwe vertrektijd is 11 minuten eerder, maar de aankomsttijd blijft gelijk, wat resulteert in meer dan 20 minuten extra reistijd, inclusief lange wachttijden. De reiziger is teleurgesteld over de drukte in de trein en overweegt om in de toekomst weer met de auto te reizen.

Mijn Klacht:

Ik reis vanaf Best via den Bosch naar Utrecht. Vertrek tijd was 5:56 aankomst 6:48. Met de huidige dienstregeling vertrek ik 11 minuten eerder en kom opdezelfde tijd aan. S’middags ook 12 minuten extra reistijd. Totaal meer dan 20 minuten extra reistijd. De trein staat nu ruim 8 min stil op station Boxtel en extra wachttijd in Den Bosch. Naast de extra reistijd komt er ook nog een intercity uit Tilburg op dezelfde vertrek tijd binnen als de intercity naar Utrecht. Dat betekend ook nog eens een volle intercity. Ik heb bewust gekozen voor dit (oude vertrek tijdstip) tijdstip ivm goede aansluiting en rustige trein. Helaas ontneemt de NS mij nu een goede verbinding en rust in de trein. Binnenkort toch maar weer de auto in.

Gewenste Oplossing:

Oude dienstregeling met korte overstap in den bosch. De NS moet zich weer bekommeren om zijn klanten.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over NS

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over NS nog niet in behandeling is genomen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door NS in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat NS een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

NS

Heeft op 27 december 2016 om 16:07 geantwoord

Geboden Oplossing:

Geachte heer Heezius,

Hartelijk dank voor uw reactie welke wij op 12 december 2016 via Klacht.nl hebben ontvangen. Wegens grote achterstanden hebben wij uw e-mail niet tijdig kunnen beantwoorden. Onze excuses hiervoor.

U ontvangt dit antwoord twee keer. Een keer via Klacht.nl en een keer van de klantenservice van NS. Wilt u reageren of vragen wij om iets op te sturen, wilt u dan de e-mail van de NS klantenservice beantwoorden. Dit ter bevordering van een snellere afhandeling.

Graag reageer ik op uw klacht over de nieuwe dienstregeling op uw traject van Best via Den Bosch naar Utrecht. Ik vind het erg vervelend te lezen dat deze nieuwe dienstregeling niet aan uw wensen voldoet. Mijn excuses hiervoor.

Op 11 december 2016 is de nieuwe dienstregeling ingegaan. De dienstregeling, die voor het laatst ingrijpend is gewijzigd in 2007, is volledig opnieuw ontworpen. Voor bijna iedereen verandert iets: van kleine wijzigingen in vertrektijden tot andere routes en aansluitingen.

Bij de opzet van de dienstregeling proberen wij het grootste deel van onze klanten zoveel mogelijk tegemoet te komen. Dit doen wij door de treinfrequentie af te stemmen op de regionale vervoersvraag die regelmatig wordt gepeild. Daarbij is het belangrijk dat onze treinen goed op elkaar aansluiten. Hierin moet echter vaak een keuze gemaakt worden; het is niet mogelijk om alle verbindingen op elkaar aan te laten sluiten. De grootste reizigersstromen geven de doorslag bij deze keuze.

Wij stellen het erg op prijs als klanten met ons meedenken voor verbetering. Via de link http://www.ns.nl/reisinformatie/actueel/dienstregeling2017.html kunt u alle informatie vinden.

Ik heb uw klacht over de nieuwe dienstregeling doorgegeven aan de verantwoordelijke afdeling. Met uw reactie kan in kaart worden gebracht of er eventuele aanpassingen gemaakt kunnen worden, ik kan hier echter geen toezeggingen over doen.

Ik vertrouw erop u hiermee voldoende te hebben geïnformeerd.

Met vriendelijke groet,
NS Klantenservice

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten