Klacht: Wacht al 2 dagen, DHL zegt Troffen U niet Thuis

PakketMan op 03 december 2018 over DHL in de categorie Koeriersbedrijven en post

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
DHL has resolved this complaint
Klacht opgelost op 3 december 2018
Reactie van het bedrijf:

Goedemiddag, Bedankt voor uw bericht. Wat ontzettend jammer dat u zo ontevreden bent over de bezorging via DHL. Ik zie inderdaad in ons systeem dat er een vertraging is ontstaan. Als het goed is heeft u uw pakket vandaag alsnog...

Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf DHL
Status Opgelost
Datum 3 december 2018

Een klant heeft twee dagen gewacht op de levering van een pakket door DHL, maar het bedrijf beweerde dat er niemand thuis was. De klant ontkent dit en geeft aan dat er geen bezorger is geweest en ook geen briefje is achtergelaten. Een nieuwe bezorgpoging is gepland, maar de klant is zeer ontevreden over de service van DHL.

Mijn Klacht:

Ik heb 2 dagen achtereen op de deurmat gebivakkeerd in afwachting van mijn pakket. En DHL zegt dat het pakket niet geleverd kon worden omdat er niemand thuis geweest zou zijn. Onzin, ik stond ze op te wachten ! Er is helemaal niemand geweest. Overigens ook geen briefje in de bus natuurlijk. Er wordt een nieuwe bezorgpoging gedaan op zaterdag 01 december 2018. Precies hetzelfde verhaal. Wederom taal, noch teken.
Fijne club die DHL. Als ik mijn werk zo zou doen, dan sta ik op straat.
Als ik het hier allemaal lees vind ik het wonderlijk dat DHL uberhaupt nog niet op haar gat ligt. Wat een aanfluiting en wat een minachting.

Gewenste Oplossing:

Ik wil per omgaande mijn pakket daadwerkelijk ontvangen.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar DHL over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door DHL in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat DHL een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

DHL

Heeft op 03 december 2018 om 17:35 geantwoord

Geboden Oplossing:

Goedemiddag,

Bedankt voor uw bericht.

Wat ontzettend jammer dat u zo ontevreden bent over de bezorging via DHL. Ik zie inderdaad in ons systeem dat er een vertraging is ontstaan. Als het goed is heeft u uw pakket vandaag alsnog ontvangen. Mijn excuses voor het ongemak en de vertraging die ontstaan is.

Met vriendelijke groet,
Janneke
DHL Parcel Webcare

PakketMan

Heeft op 03 december 2018 om 19:01 geantwoord

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Zo komt DHL er wel makkelijk mee weg. Standaard reacties die iedereen krijgt die klaagt. Maar wat steekt is dat men aantoonbaar LIEGT dat men langs geweest is en dáár wil men het liever niet over hebben in hun reactie. \"Ja we liegen tegen je en we laten je voor niks dagen wachten. Wat kan ons het schelen ! Het is nu alsnog bezorgd, dus zeur niet.\", lijkt de boodschap te luiden. Post.nl is eerlijker, die sturen een een email dat ze het niet op tijd gaan redden. Dat is ook niet fijn, maar wél zo eerlijk en Post.nl kan derhalve op meer sympathie rekenen. Iedereen snapt dat het druk is en dat er vertraging kan ontstaan. Maar lieg niet ! Dat kweekt razendsnel een aversie die niet snel weg ebt.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als uw pakket niet aankomt, is de verkoper verantwoordelijk — niet de bezorgdienst. U heeft recht op een nieuw product of volledige terugbetaling.

Bron: ConsuWijzer / ACM