Klacht: pakketje komt niet aan

vtx1300 op 13 augustus 2012 over DHL in de categorie Koeriersbedrijven en post

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
DHL has resolved this complaint
Klacht opgelost op 13 augustus 2012
Reactie van het bedrijf:

Geachte klant, Wij vinden het heel vervelend voor u dat u niet te horen krijgt waar uw zending geleverd zou zijn. Omdat dit een zending betreft die via DHL FOR YOU is verstuurd zullen wij de klacht naar hun doorzetten....

Bedrijf DHL
Status Opgelost
Datum 13 augustus 2012

Een klant heeft op 31 juli een aankoop gedaan via Marktplaats, maar het pakketje is nooit aangekomen. Ondanks het ontvangen van een track en trace-nummer, werkt deze niet en DHL geeft aan dat alleen de verkoper actie kan ondernemen. De verkoper heeft een onderzoek aangevraagd, maar de klant ontvangt geen verdere communicatie en vreest zijn geld kwijt te raken.

Mijn Klacht:

op 31 juli heb ik een aankoop gedaan via marktplaats en betaald, verkoper bied het pakketje aan bij dhl punt, da drogisterij aandekerk, oranjelaan 229, 6006 CX Weert.
Stuurt mij een kopie van afgifte met een track en trace nummer. 3SDFY432434555, Afgeven door J Delamboy. Track en trace heeft nooit gewerkt, DHL werkt niet met mij mee omdat ik de ontvanger ben en de verkoper is de verzender en die moet actie ondernemen. Eerst wordt de verkoper verteld dat het bij de buren op nr 30 is afgeleverd, dat nummer bestaat niet en daarna moest ik maar afwachten. De verkoper heeft gezegd dat hij een onderzoek heeft aangevraagd, maar ik kan dat niet bevestigd krijgen of dat inderdaad gebeurt is.
Verkoper reageert nu niet meer op mijn e-mail.
Ik kan dus waarschijnlijk naar mijn geld fluiten en naar het pakketje

Gewenste Oplossing:

Dat ik te horen kan krijgen of het pakketje werkelijk is afgeleverd bij dhl en dat daar de fout ligt. Anders kan ik stappen ondernemen met J Delamboy

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door DHL in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat DHL een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

DHL

Heeft op 13 augustus 2012 om 08:45 geantwoord

Geboden Oplossing:

Geachte klant,

Wij vinden het heel vervelend voor u dat u niet te horen krijgt waar uw zending geleverd zou zijn. Omdat dit een zending betreft die via DHL FOR YOU is verstuurd zullen wij de klacht naar hun doorzetten. De reden hiervoor is dat zij een eigen klantenservice hebben die zelfstandig de klachten verwerkt. Het spijt me zeer dat ik u niet beter van dienst kan zijn.

Mocht u inhoudelijk vragen hebben over uw zending dan kunt u contact met de customer service van DHLFORYOU.NL via 0900 222 21 21 of per mail naar [email protected].

Ik hoop u hiermee voldoende te hebben geïnformeerd.

Met vriendelijke groet,

DHL Express Webcare Team

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van DHL beoordeeld.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als uw pakket niet aankomt, is de verkoper verantwoordelijk — niet de bezorgdienst. U heeft recht op een nieuw product of volledige terugbetaling.

Bron: ConsuWijzer / ACM