Klacht: Pakketje gevonden bij de deur

jboekhout op 28 mei 2012 over DHL in de categorie Koeriersbedrijven en post

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
DHL has resolved this complaint
Klacht opgelost op 29 mei 2012
Reactie van het bedrijf:

We hebben de klacht geregistreerd en spreken onze bezorger erop aan. De geadresseerde is hiervan in kennis gesteld. Ik heb namens Selektvracht B.V. mijn excuses aangeboden. Selektvracht B.V. Webcare Team

Bedrijf DHL
Status Opgelost
Datum 28 mei 2012

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Vrijdagavond, toen ik pas laat thuiskwam van het werk. Trof ik met geluk een pakketje dat ik besteld had via internet aan bij de voordeur. Dit pakketje stond op de grond in de hoek naast de deur. Volgens mij is dit geen normale procedure van Selektvracht. (Het pakketnummer is DOO-161).

Gewenste Oplossing:

Wanneer het niet nog een keer gebeurt. Ik bestel regelmatig via internet pakketjes en het zou fijn zijn wanneer dit ook gewoon in persoon aan mij wordt gegeven. Hier betaal ik volgens mij genoeg aan aan de leveraar.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door DHL in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat DHL een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

DHL

Heeft op 29 mei 2012 om 12:52 geantwoord

Geboden Oplossing:

We hebben de klacht geregistreerd en spreken onze bezorger erop aan. De geadresseerde is hiervan in kennis gesteld.
Ik heb namens Selektvracht B.V. mijn excuses aangeboden.

Selektvracht B.V. Webcare Team

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als uw pakket niet aankomt, is de verkoper verantwoordelijk — niet de bezorgdienst. U heeft recht op een nieuw product of volledige terugbetaling.

Bron: ConsuWijzer / ACM