Klacht: Niet thuis, terwijl ik wel thuis was

angelaatje02 op 21 juni 2013 over DHL in de categorie Koeriersbedrijven en post

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
DHL has been notified of this complaint
⏳ Wacht op reactie
Bedrijf DHL
Status Open
Datum 21 juni 2013

Een klant van DHL heeft een klacht ingediend omdat er een pakketje zou worden bezorgd terwijl hij thuis was, maar de bezorger niet heeft aangebeld. Na het invullen van een online formulier om aan te geven dat hij thuis zou zijn, ontving hij een briefje in de brievenbus zonder dat er contact is opgenomen. De klant is ontevreden over de geboden service en de afhandeling van zijn verzoek om het pakket naar een afhaalpunt te sturen.

Mijn Klacht:

Ik heb een pakketje besteld en na 1x bezorgen en niet thuis te zijn geweest kreeg ik een kaartje in de bus, Ik ingevuld op internet dat ik donderdag avond thuis zou zijn zodat jullie niet voor een dichte deur zouden staan. Hele avond zitten wachten NIETS! En ik kijk vanmorgen in mijn brievenbus (ik woon op een flat) ligt er een briefje! Zijn ze dan te beroerd om aan te bellen of wat?
Nu net gebeld naar selectvracht of ze alsjeblieft naar een service afhaalpunt kunne sturen, nee mevrouw dat gaat niet…. wat een goede service van selekt vracht!

Gewenste Oplossing:

Dat er een service afhaal punt komt waar ze het pakketje naartoe brengen dan haal ik het zelf wel af.
En de medewerkers beter instrueren dat ze best kunnen aanbellen als er een pakketje afgeleverd moet worden en geen niet thuis briefje invullen!

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over DHL

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar DHL over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over DHL nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als uw pakket niet aankomt, is de verkoper verantwoordelijk β€” niet de bezorgdienst. U heeft recht op een nieuw product of volledige terugbetaling.

Bron: ConsuWijzer / ACM