Klacht: niet bezorgd

marc5711 op 16 april 2014 over DHL in de categorie Koeriersbedrijven en post

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
DHL has resolved this complaint
Klacht opgelost op 28 april 2014
Reactie van het bedrijf:

Mogelijkheden mbt de bezorging toegelicht

Bedrijf DHL
Status Opgelost
Datum 16 april 2014

Er is onvrede over de bezorging van een pakket door DHL, waarbij de klager meerdere keren een briefje ontving dat het pakket niet kon worden bezorgd omdat er niemand thuis was, terwijl de klager steeds aanwezig was. Ondanks het wachten op de aangegeven tijd, werd het pakket niet bezorgd en ontving de klager een nieuw briefje met een andere tijd. De klager verzoekt om een snelle oplossing van het probleem.

Mijn Klacht:

wij hebben tot 3x toe een briefje in de bus gekregen dat z het pakket niet konden bezorgen omdat wij niet thuis zouden zijn ??
Wij zijn alle keren gewoon aanwezig geweest en hebben bij de laatste keer speciaal gewacht tussen 18.00 uur en 21.00 uur zoals op het kaartje was aangegeven maar weer geen Select vracht.
Haal ik de andere morgen de post op weer een kaartje dat ze om 15.00 zijn langs geweest???(tussen 18.00 en 21. uur was aangegeven)
Wij waren overigens wel thuis maar ik heb nu wel het idee dat ze alleen de brievenbus weten te vinden. Graag z.s.m. oplossen a.u.b..

Gewenste Oplossing:

als het pakketje vandaag of morgen wordt afgeleverd.
vooraf bellen mag ook op 0646084540

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar DHL over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door DHL in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat DHL een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Bericht van

12 jaren geleden - Beste Anja Vervelend dat dit zo is gegaan, U had met de KIB kaart een verzoek kunnen doen voor een datum en tijdstip die u het beste uitkomt, of u kunt het pakje via een servicepoint laten bezorgen en daar ophalen. Uw pakket is 4 maal aangeboden en nu retour afzender. U kunt het best met de afzender contact opnemen voor een nieuwe zending. Met vriendelijke groet, CS Selektvracht

DHL

Heeft op 28 april 2014 om 09:44 geantwoord

Geboden Oplossing:

Mogelijkheden mbt de bezorging toegelicht

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als uw pakket niet aankomt, is de verkoper verantwoordelijk — niet de bezorgdienst. U heeft recht op een nieuw product of volledige terugbetaling.

Bron: ConsuWijzer / ACM