Klacht: Dood contact & oplichting

DonDieMan op 01 februari 2018 over Dex en Allen in de categorie Internetshops - Kleding

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Status Open
Datum 1 februari 2018

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Uitstellen en uitstellen.

Ze gave een mooie geloofbare prijs voor 2 horloges en ze hadden social media en plaatste zelfs advertenties dus ik dacht waarom niet?

Na meerdere malen contact te hebben gehad over dat mijn uitgekozen horloge niet op voorraad was vond ik het te lang duren en heb ik een annuleringsverzoek ingediend. Het enige wat ik kreeg was een standaard opgezette mail. Nooit meer iets anders zien of gehoord.

Al snel werd me duidelijk dat ze door deze manier al meerdere mensen hebben opgelicht en zo aan het geld kwamen voor misleidende advertenties.

Had met dit geld iets anders leuks kunnen doen en ik zou dat geld graag nog steeds willen ontvangen!

Gewenste Oplossing:

Geld terug, redenering en excuses.

Echter het geld op me rekening terug zien verschijnen zou al een mirakel zijn.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Dex en Allen

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Dex en Allen nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij online aankopen heeft u altijd 14 dagen bedenktijd (herroepingsrecht). De webshop moet de aankoopprijs binnen 14 dagen na retour terugbetalen.

Bron: Europese Richtlijn Consumentenrechten