Klacht: Lunch vrijgezellenfeest Delifrance Heerlen

Lisa de Hoog op 24 april 2023 over Delifrance in de categorie Horeca

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Delifrance
Categorie Horeca
Status Open
Datum 24 april 2023

Tijdens een lunch voor een vrijgezellenfeest bij Delifrance in Heerlen, die een week van tevoren was gereserveerd, bleek de lunch niet klaar te zijn zoals afgesproken. Ondanks het verzoek om de bestellingen een dag van tevoren door te geven, ontbraken de voorbereidingen en werden de gasten geconfronteerd met half belegde broodjes en onvolledige bestellingen.

Mijn Klacht:

Geachte heer/mevrouw,

Zaterdag ben ik bij Delifrance gaan eten voor het vrijgezellenfeest van mijn schoonzusje. Ik heb dit een week van te voren al bij Delifrance gereserveerd, met de vraag of dit wel echt mogelijk was ivm de jaarmarkt van de week waarin wij kwamen lunchen. Dit bleek geen probleem, waarop wij een alternatieve kaart hebben gekregen en de dag voor de lunch al moesten doorgeven wat wij wilde eten bij de lunch. Vooraf aangeven van drankjes was niet nodig. Erik Hurks gaf mij via de app aan dat het belangrijk was dat ik de lunch de dag van te voren doorgaf, zodat als wij kwamen lunchen de lunch klaarstond en we niet overal op hoefde te wachten. Helaas was dit niet het geval. De lunch stond niet klaar, we kregen half belegde broodjes(of bestellingen zonder brood, waarbij het antwoord was dat het brood op was), drankjes hebben we besteld, maar niet duurde zeker 30 minuten voordat we deze kregen. Overigens kregen we eerst de drankjes en daarna pas de glazen. Iedereen had uiteindelijk de broodjes al op en er was nog geen drank aanwezig. Hierop ben ik naar de bar gelopen om de te vragen waar onze drankjes bleven, waarop ik het antwoord van Erik Hurks kreeg dat er nog 80 bestellingen voor die van ons waren, maar hij dit zo snel mogelijk zou regelen. Uiteindelijk nog 2 keer naar de bar moeten lopen, omdat we na een uur nogsteeds niet allemaal drinken hadden, waarbij ik steeds het antwoord kreeg dat ze het direct zouden regelen. Uiteindelijk 2 keer latte machiato in een plastic bekertje gekregen en ik moest de suiker en melk zelf maar pakken. Ook vermoed ik teveel betaald te hebben en kreeg ik geen bon van de bestelling. Ik heb namelijk 56 voor 10 drankjes moeten betalen van een normale grote. Hier zaten wel 4 wijntjes bij. Ik vind het schandalig hoe dit is verlopen, ondanks dat dit allemaal vooraf is kortgesloten. Erik Hurks heeft mij nog een bericht via de app gestuurd of alles naar wens was, waarop ik geantwoord heb dat dit niet het geval was. Helaas tot op heden niks meer vernomen.

Met vriendelijke groet,
Lisa de Hoog

Gewenste Oplossing:

Een tegenmoetkoming voor de aanstaande bruid, want het was voor haar een grote teleurstelling.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Delifrance

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Delifrance nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Lisa de Hoog
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM