Klacht: kan een nieuwe bestelling niet afronden.

Th Koolen op 23 juli 2020 over De Telegraaf Webshop in de categorie Deal-Sites

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Deal-Sites
Status Open
Datum 23 juli 2020

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

ik wil de bestelling gereedschastrolly bestellen maar alles gaat goed behalve mijn indicatie om aan de deur te betalen pikt de opgave niet. Want betalen met IDEAL via ING gaat niet alleen wel via ABNAmro en die heb ik niet. ik hoop dat U mij duidelikjheid kan verschaffen. Th Kool;en

Gewenste Oplossing:

Als ik de trolly binnen heb en betalen aan de deur.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over De Telegraaf Webshop

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over De Telegraaf Webshop nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Th Koolen
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM