Klacht: De bus is niet op komen dagen

Mauddd op 28 december 2016 over Arriva in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
✅ Klacht opgelost op 7 januari 2017
Reactie van het bedrijf:

Goedemiddag, Bedankt voor je toelichting. Helaas kan ik in het systeem niet zien waarom deze bewuste rit niet gereden is. Omdat je aangeeft dat deze lijn vaker niet dan wel op tijd rijdt, heb ik je klacht wel intern doorgezet...

Bedrijf Arriva
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 28 december 2016

Een gebruiker van Arriva heeft geklaagd over het niet verschijnen van bus 166 vanaf bushalte Orthe, waardoor hij te laat op zijn stage in Ammerzoden arriveerde. Hij geeft aan dat de bus vaak te vroeg of te laat komt, wat regelmatig leidt tot problemen met zijn reistijd. De frequentie van deze vertragingen en het niet stoppen van de bus, ondanks dat hij zichtbaar was, zorgen voor frustratie.

Mijn Klacht:

Beste Arriva,

Ik loop elke dag stage in Ammerzoden, en daarvoor moet ik iedere dag bus 166 nemen vanaf bushalte Orthe zodat ik om 7:30 in Ammerzoden ben en stage kan lopen. Nu stond ik daarnet optijd (om 06:50 bij de bushalte terwijl de bus altijd pas om 7:08 hoort te vertrekken, maar omdat hij heel vaak veel te vroeg is sta ik er voortaan maar veel eerder) bij de bushalte. En de bus is niet op komen dagen, wat nu dus resulteert dat ik niet optijd op stage kan zijn en daar baal ik heel erg van. Als dit nu het enige is wat er is gebeurd de laatste tijd dan zou het een keer kunnen gebeuren.. alsnog is het onwijs vervelend Maargoed. Dat is dus niet het enige.. ze zijn vaak veel te vroeg of te laat en eigenlijk nooit optijd, en ook “vergeten” ze me soms weleens ondanks dat ik met m’n “lichtje” op m’n telefoon aansta te zwaaien. Ik snap dat het donker is nu deze maanden, maar volgensmij tref ik de juiste maatregelen en is het nog niet goed. Een halte is een halte toch? Daar houd je als chauffeur rekening mee lijkt mij.

Ik hoor graag van jullie,

Met vriendelijke groet,

Gewenste Oplossing:

Ik vraag me af wat de reden is dat de bus niet is op komen dagen. En ik zou graag meer attentie willen op het feit dat ik daar sta en niet meer vergeten word. Ik wil nogmaals benadrukken dat ik het erg vervelend vind dat ik niet optijd op stage kon zijn.

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Arriva in behandeling genomen

Bericht van

9 jaren geleden - Hallo Mauddd, Te laat op je stage komen omdat een bus niet op komt dagen is natuurlijk niet de bedoeling. Snap heel goed dat je hiervan baalt aangezien je ook nog eens de extra moeite doet om op tijd bij de halte te zijn. Ik ga even voor je kijken wat er precies aan de hand is. Pak jij de 166 richting Den Bosch of richting Well? Ik hoor het graag van je. Met vriendelijke groet, ^AM Arriva Webcare

Reactie van de melder van de klacht

9 jaren geleden - Hallo, Bedankt voor uw reactie, Ik pak de bus richting Well. Met vriendelijke groet, Maud

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Arriva een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Arriva

Heeft op 07 januari 2017 om 15:51 geantwoord

Geboden Oplossing:

Goedemiddag,

Bedankt voor je toelichting. Helaas kan ik in het systeem niet zien waarom deze bewuste rit niet gereden is. Omdat je aangeeft dat deze lijn vaker niet dan wel op tijd rijdt, heb ik je klacht wel intern doorgezet naar de teammanager in de regio zodat hij naar de punctualiteit van deze lijn kan kijken. Hopelijk merk je snel verbetering!

Mocht er onverhoopt in de toekomst weer eens iets zijn dan adviseer ik je om contact met ons op te nemen via onze Twitterpagina, Facebookaccount of ons online contactformulier: https://bit.ly/2aSlk6X

Met vriendelijke groet,
^DK
Webcareteam Arriva

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten